Poslouchejte Brno

Poslouchejte Brno: HaDivadlo

Předchozí Následující
  • Brněnské doslova undergroundové divadlo ve funkcionalistickém paláci

Původně Hanácké divadlo se díky nepříznivé politické situaci vyplývající z minulého režimu přestěhovalo v roce 1985 z Prostějova do Brna, a slovo „díky“ je namístě! Brno tak získalo výraznou divadelní scénu, která je pevně zakotvená v brněnské kultuře a svou svébytnou poetikou oslovuje diváky dodnes. Na jeho jevišti se střídají autorská představení, osobitá a originální zpracování klasiky, hostují zde malá divadla a své místo má také off program. Od roku 2015 je uměleckým šéfem Ivan Buraj.

Od roku 2004 sídlí HaDivadlo v bývalém kině paláce Alfa, funkcionalistické stavbě s atmosférou první republiky, kterou vybudoval stavitel František Hrdina podle návrhu Bohuslava Fuchse v letech 1931-1937.

O historii HaDivadla, jeho peripetiích a svém vlastním vztahu k Alfa pasáži mluví Anna Stránská, která pro HaDivadlo pracuje více jak pět let a na kulturní scéně se jako arts manager pohybuje dlouhodobě u rozličných projektů. Mezi její nejdelší spolupráce patří realizace festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště. Je absolventkou Divadelní fakulty JAMU.

Poslechněte si nahrávku a prohlédněte si fotogalerii níže

HaDivadloVyprávění Anny Stránské

Fotogalerie

Poslouchejte Brno

Brněnské (audio)stopy

Zjistěte více

Dejte o Poslouchejte Brno: HaDivadlo vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku