COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

POZNEJTE OKOLÍ BRNA

Krajinou Tišnovska

Předchozí Následující
  • Romantické údolí pstruhové řeky Svratky

  • Krajina výhledů

  • Historická sídla a hrad Pernštejn

„Na břehu řeky Svratky kvete rozrazil, na břehu řeky Svratky roste nízká tráva…“ napsal o této krajině básník Vítězslav Nezval. My k řece přidáváme rozhledy a výhledy, drahé kameny, klášter Porta coeli, historická městečka Lomnice a Doubravník, hrad Pernštejn a originální piva místních pivovarů.

Výlety začínají v Tišnově u nádraží (vlak linky S3, R9, je zde také možné zaparkovat auto). Pěší turisté mohou zvolit krátký výlet (7 km) na rozhlednu Klucanina a zastavit se prohlédnout si krásné minerály a drahokamy v galerii Patriot. Delší výlet (12 km) vede z Tišnova do půvabné Lomnice a pokračuje přes Veselský chlum s dalekými výhledy do Borače.
Zde můžete nasednout na vlak zpět do Tišnova (linka S31) nebo se vydat proti proudu pstruhové řeky Svratky do starobylého Doubravníku a Černvíru se známým dřevěným mostem. Odtud je to už jen kousek na hrad Pernštejn (12 km). Zpáteční cestu z Nedvědice do Tišnova je možné absolvovat motoráčkem (linka S31).

Cyklistům doporučujeme nasednout na kolo u tišnovského nádraží a po cyklostezce vedoucí kolem řeky se vydat proti jejímu proudu s malou odbočkou v Předklášteří ke klášteru Porta coeli. Stezka pokračuje do Borače, Doubravníka, Černvíru a Nedvědice s hradem Pernštejnem (24 km). Stejně jako pěším turistům i cyklistům doporučujeme využít vlak Nedvědice–Tišnov (linka S31).

Kdy vyrazit: od dubna do října

Vzdálenost: 7–24 km pěšky, 24 km na kole

Adresa a kontakt

Tišnov

Dejte o krajině Tišnovska vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku