Předchozí Následující
 • Osm prosklených city modulů pro vaše pohodlí

 • Skvělé občerstvení na místě i s sebou

 • Brněnský street art

Čekání

Čekání už v Brně nikdy nebude stejné, minimálně to na vlak. Otevřeli jsme pro vás Čekárnu Brno dolní nádraží, kde se zdržíte rádi. Srdce Čekárny tvoří osm prosklených city modulů, většina jejich prostoru slouží cestujícím, kteří tu mají k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně, díky informačním tabulím, i dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci. V jednom z prosklených modulů je k nahlédnutí i aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř Čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá.

Zábava

Zajímá vás, co se v Brně děje? Jaké zajímavé projekty nebo firmy tu působí a co nabízí? V jednom z prosklených city modulů se to dozvíte. Jsou tu k dispozici tiskoviny o městě, prezentace akcí a také možnost nákupu zboží od brněnských a jihomoravských výrobců.

Co v Čekárně najdete od 20. do 26. září 2019?
Mag B

U mě v dílně v Brně můžete najít originální dámské oblečení. Zejména sukně, volnočasové kalhoty,…Oblečení je převážně z pružných látek a důraz je kladen na pohodlnost, praktičnost, jedinečnost, originalitu…

Těším se na Vás

Magda Zemanová

https://www.facebook.com/MagB.Brno/

MontMat

MontMat je značka ručně tvořených kožených kabelek, brašen a doplňků.

Pod značkou MontMat se ukrývá dílna Dany Crlíkové, která svoji vášeň pro kůži a kožedělné výrobky přenáší do ruční výroby elegantních kožených kabelek, tašek a kožených módních doplňků, jako jsou pásky, přívěšky a náramky.

Každý její výrobek je originál a je vyroben dle vlastního střihu a nápadu.

https://www.facebook.com/kabelkyMontMat/

Okolí čekárny

Čekárna ale nejsou jen city moduly, zahrnuje také okolí. Díky Brněnským komunikacím místo již nepřipomíná industriální divočinu, Veřejná zeleň města Brna se zasloužila o celoročně kvetoucí botanickou oázu. Nabídku prosklených modulů navíc doplňuje drobné občerstvení. Hned za Čekárnou si pak můžete prohlédnout pravý brněnský street art – galerii, která se bude postupem času vyvíjet.

  Lavička Knihovny Jiřího Mahena v Čekárně Brno

  Téma vlakového nádraží je v Brně dosti citlivé. Nejeden návštěvník je po výstupu z vlaku překvapený. Od otevření dočasné Čekárny Brno se však situace zásadně zlepšila a nyní ohlašujeme další příjemnou novinku. Zkulturnění místa jistě dále prospěje instalace již 9. lavičky Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

  Lavičky Knihovny Jiřího Mahena můžete najít rozesety po celém městě, už si je stihli oblíbit čtenáři všech věkových kategorií, protože ví, že kromě posezení s literaturou si mohou knihy klidně odnést i s sebou domů. Každá lavička je unikát, protože vždy vznikají v partnerství s další organizací. Ta může, tak jako v našem případě, určit vedle umístění také design. TIC BRNO nejčastěji dodržuje dress code elegantní černé, a taková je i naše nová minimalistická lavička. Až budete příště opouštět Brno, nesmutněte, projděte si knihovnu, posaďte se a jestli se začtete, klidně si vezměte knihu s sebou do vlaku. Až se zas do Brna vrátíte, třeba ji tam dáte zpět.

  #cekamvBrne #nanadrazi

  Jak se dostat z Čekárny do centra Brna najdete zde.

  Otevírací doba

  13.5. – 30. 10. 2019

  Po – Ne 7:00 – 22:00