Vánoční dárky z Brna

Brněnské Vánoce

 

Vánoční kolekce 2021

Pletené vzory, které zahřejí i pobaví, vymysleli v loňském roce designéři z brněnského NEON STUDIA. Kolekce měla takový úspěch, že po hrnečcích se jen zaprášilo, takže letos na ni TIC BRNO navázal. Typický vánoční vizuální prvek symbolizuje teplo, rodinu i přátelství a v červeno-bílé kombinaci připomíná nejen vánoční atmosféru, ale i korporátní barvy města Brna. Pletené vzory pak odkazují i ke slavnému období Brna, kdy se pyšnilo označením Moravský Manchester, a textilní průmysl měl zásadní vliv na vývoj města, jak ho známe dodnes.

Pletené vzory se objevují nejen na kolekci vánočních suvenýrů, které si můžete prohlédnout a nakoupit zde, ale taky se tento výrazný vizuální styl promítá do offline a online komunikace nebo do výzdoby vánočního stromu na náměstí Svobody. Vidět jej tak můžete na plakátech, vánočních letácích a brožuře nebo na sociálních sítích. Vánoční kolekce obsahuje 29 druhů vánočních hrníčků, každá městská část „má“ jeden. Hrnky doplňují „pletené“ čokolády, placky, mentolky, ponožky s brněnskými vzory, kuličky z proslulého brněnského orloje, ale taky porcelánové svícny s vonným voskem a horizontem Brna.

Další nabídka dárků s puncem Brna

Na e-shopu www.darkyzbrna.cz můžete nakoupit i další vánoční dárky, které jsou stejně jako Vánoční kolekce 2021 k dispozici také v infocentru na ulici Panenská. Ať už vás zaujme ekologická kolekce #připravbrno, z níž jde část financí na úpravu městské zeleně, nebo keramické svícny v podobě brněnských dominant či janáčkovské pexeso, všechny kousky pochází z rukou lokálních značek a umělců.