Převoz vánočního stromu

Brněnské Vánoce

Vánoční strom přiveze do Brna koňské spřežení

 

Brněnské Vánoce se nemohou obejít bez rozzářeného vánočního stromu, který se každý rok tyčí na náměstí Svobody. Z Bílovic nad Svitavou jej v sobotu 20. listopadu již po dvaatřicáté přiveze do centra Brna koňské spřežení. Jeho tradice je však mnohem starší a pojí se k ní dojemný příběh záchrany malé holčičky odložené v bílovickém lese, kterou v roce 1919 našel spisovatel Rudolf Těsnohlídek s přáteli. Vánoční strom se rozsvítí o týden později v pátek 26. listopadu.

Letošním vánočním stromem bude jedle bělokorá, vysoká 13 metrů a stará 23 let, ze Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně. Odvoz stromu bude 20. listopadu spojen se slavnostním předáním a programem hned na několika místech.

Program Slavnostního převozu vánočního stromu:

11:00 Slavnostní zahájení v Bílovicích nad Svitavou s primátorkou města Brna

11:30 Sázení stromků

12:00 Odjezd stromu do Brna

13:30 Zastávka v Líšni s kulturním programem

15:00 Zastávka v Židenicích s kulturním programem

16:45 Příjezd stromu na náměstí Svobody

Na náměstí Svobody strom dorazí před 17 hodinou. Uvítají ho trubači, cimbálová muzika a dojde k jeho slavnostnímu předání městu Brnu. Vánoční strom se rozsvítí při zahájení Brněnských Vánoc 26. listopadu a na náměstí Svobody bude stát do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna 2022.