Open House místa

Open House Brno 2018Open House Brno 2018

CEITEC výzkumné centrum Masarykovy univerzity

Budova je ukázkou špičkové high-tech architektury a zároveň spojení čistého designu s funkčností. Poskytuje zázemí mezinárodním vědcům a výzkumníkům v oblasti pokročilých materiálů a věd o živé přírodě. A nejen proto se centrum pyšní titulem Stavba roku 2014. V rámci Open House dne se můžete těšit na komentovanou prohlídku, výstavu mapující výstavbu CEITECu i nevšední pohled na atrium z lávky, která v úrovni 2. patra propojuje obě křídla budovy.

 

Open House Brno - CEITEC
Open House Brno – CEITEC

Notino

Brněnská firma, která se během 12 let vypracovala na evropskou špičku ve svém oboru, vás zve na prohlídku nejvoňavějších kanceláří v Brně. Kancelář jako DNA firmy, tak ocenila architektonická soutěž Zasedačka roku 2017 nejnovější interiéry společnosti Notino. Pojďte nahlédnout do moderních prostor, kde inspirací pro architekty byly esence, parfémy a kosmetika. V rámci Open House je připravena komentovaná prohlídka, prezentace zajímavostí i voňavá soutěž.

 

Open House Brno - Notino
Open House Brno – Notino

Alfa pasáž

Multifunkční palác Alfa se nachází na rohu ulic Jánské a Poštovské a svou pasáží navazuje na budovy, které ji propojují až s náměstím Svobody. Objekt vznikal v letech 1930 – 1937 a pro vytvoření návrhu velkolepě koncipovaného obytného domu s obchodní pasáží a kinem oslovil stavitel František Hrdina architekta Bohuslava Fuchse. Komplex je tvořen jednopatrovou obchodní halou s galerií krytou proskleným stropem. Z pasáže vede osm vchodů a v dalších patrech se skrývá zhruba 160 bytů. Open House vás ovšem zavede úplně nahoru a nabídne pohled na brněnské centrum z ptačí perspektivy.

 

Open House Brno - Alfa pasáž
Open House Brno – Alfa pasáž (foto: Pocket media s.r.o.)

Hasičská stanice Brno-Lidická, HZS Jihomoravského kraje

Brněnská požární stanice na Lidické ulici byla vybudována speciálně pro městský požární sbor a nahradila nevyhovující a nedostatečné prostory na Staré radnici. Stala se centrálou hasičů v Brně a byla slavnostně otevřena 12. 6. 1940. S projektem se pojí také ale jeden smutný příběh, kdy zásluhu na celém záměru stavby měl poslední předválečný starosta Brna Ing. Rudolf Spazier, který ovšem v době otevření byl již devět měsíců vězněn v koncentračním táboře Buchenwald. Open House vás zavede do zázemí této budovy, kde se v rámci komentované prohlídky dozvíte více.

 

Open House Brno - Hasičská stanice Brno-Lidická
Open House Brno – Hasičská stanice Brno-Lidická

Sokol Brno I

Sokolský Stadion v Brně na Kounicově ulici představuje už více jak 90 let významné centrum brněnského sportovního a kulturního života. Komplex byl vybudován v letech 1922 – 1929 dle návrhu Jindřicha Kumpošta a dokončen Milošem Lamlem. Řadí se tak mezi výrazná díla brněnské meziválečné architektury. Právě tady trénovali olympionici Alois Hudec nebo Jan Gajdoš. Zároveň zde koncertovaly hvězdy jako Jarmila Novotná a Rudolf Firkušný. Stadion je také místem, kde se uskutečnila světová premiéra Janáčkovy Glagolské mše. Open House vás v duchu kalokagathia provede sportovními i kulturními zákoutími.

 

Open House Brno - Sokol Brno I
Open House Brno – Sokol Brno I

Veřejná zeleň města Brna

Jako příspěvková organizace města garantuje zajištění odborné péče a iniciuje potřebné zásahy do městské zeleně v Brně. Její hlavní činností je správa, zakládání, rekonstrukce a údržba svěřených významných parků a stromořadí na celém území města. Podrobnosti o Tyršově sadu a NKP Špilberk uslyšíte v rámci Open House z úst nejpovolanějších, a to od generálních architektů prof. Ivara Otruby a Ing. Evy Damcové.

 

Open House Brno - Veřejná zeleň města Brna
Open House Brno – Veřejná zeleň města Brna (foto: Pocket media s.r.o.)

Mezinárodní centrum klinického výzkumu

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) je vědecko-výzkumné centrum nové generace a zároveň veřejné centrum špičkové lékařské péče. Zaměřuje se na hledání nových metod, technologií a léčiv pro efektivní prevenci, včasnou diagnostiku a individualizovanou léčbu kardiovaskulárních a neurologických onemocnění. Složité téma vám přiblíží komentovaná prohlídka, na jejíž trase bude i Faradayova klec.

 

Open House Brno - Mezinárodní centrum klinického výzkumu
Open House Brno – Mezinárodní centrum klinického výzkumu