Open House místa

Open House Brno 2019

Notino

Brněnská firma, která se během 12 let vypracovala na evropskou špičku ve svém oboru, vás zve na prohlídku nejvoňavějších kanceláří v Brně. Kancelář jako DNA firmy, tak ocenila architektonická soutěž Zasedačka roku 2017 nejnovější interiéry společnosti Notino. Pojďte nahlédnout do moderních prostor, kde inspirací pro architekty byly esence, parfémy a kosmetika. V rámci Open House je připravena komentovaná prohlídka, prezentace zajímavostí i voňavá soutěž.

→ Londýnské náměstí 881/6, Brno


Open House Brno – Notino

Alfa pasáž

Multifunkční palác Alfa se nachází na rohu ulic Jánské a Poštovské a svou pasáží navazuje na budovy, které ji propojují až s náměstím Svobody. Objekt vznikal v letech 1930 – 1937 a pro vytvoření návrhu velkolepě koncipovaného obytného domu s obchodní pasáží a kinem oslovil stavitel František Hrdina architekta Bohuslava Fuchse. Komplex je tvořen jednopatrovou obchodní halou s galerií krytou proskleným stropem. Z pasáže vede osm vchodů a v dalších patrech se skrývá zhruba 160 bytů. Open House vás ovšem zavede úplně nahoru a nabídne pohled na brněnské centrum z ptačí perspektivy.

→ Poštovská 8c, Brno

 

Open House Brno - Alfa pasáž
Open House Brno – Alfa pasáž (foto: Pocket media s.r.o.)

Hasičská stanice Brno-Lidická, HZS Jihomoravského kraje

Brněnská požární stanice na Lidické ulici byla vybudována speciálně pro městský požární sbor a nahradila nevyhovující a nedostatečné prostory na Staré radnici. Stala se centrálou hasičů v Brně a byla slavnostně otevřena 12. 6. 1940. S projektem se pojí také ale jeden smutný příběh, kdy zásluhu na celém záměru stavby měl poslední předválečný starosta Brna Ing. Rudolf Spazier, který ovšem v době otevření byl již devět měsíců vězněn v koncentračním táboře Buchenwald. Open House vás zavede do zázemí této budovy, kde se v rámci komentované prohlídky dozvíte více.

→ Lidická 61, Brno

 

Open House Brno - Hasičská stanice Brno-Lidická
Open House Brno – Hasičská stanice Brno-Lidická

The Distillery – Social Reactor

Původně továrna na výrobu destilátů, která byla po mnoho desetiletí nefunkční. Historická budova nyní dostává nový život a novou identitu, ale zachovává si svůj příběh. Architektonická strategie The Distillery byla navržena studiem KOGAA jako coworkingový a kulturní prostor, který má inspirovat inovativní myšlenky pomocí kreativní konfrontace všech subjektů, jež v areálu působí. Pojďte s Open House v dubnu objevit, co a kdo všechno se v tomto tajemném prostoru dnes ukrývá.

→ Pekařská 76, 602 00 Brno

 

Open House Brno - The Distillery - Social Reactor
Open House Brno – The Distillery – Social Reactor

BVV – Brněnské výstaviště

Pavilon G je jednou z dominant brněnského výstaviště. Přestože přestavby a rekonstrukce nebyly vždy úplně šťastné, ta poslední v roce 1996 věž pavilonu zachránila a vysloužila si mimo jiné Grand Prix Obce architektů. Dílo architekta Bohumíra Čermáka, které bylo na počátku historie skleněných mrakodrapů tak můžeme obdivovat do dnes. A stejně jako v roce 1928, u příležitosti Výstavy soudobé kultury v Československu a oslav 10 let republiky, si můžete s Open House 2019 vystoupat na 45 metrovou vyhlídku a oslavit celou stovku!

→ Výstaviště 405/1, Brno

 

Open House Brno - BVV - Brněnské výstaviště
Open House Brno – BVV – Brněnské výstaviště

FAB LAB

FabLab Brno je součástí celosvětového hnutí, jehož členy – tzv. makery – definuje to, že se nespokojí s hotovými produkty, které najdou v obchodě. Místo toho si na míru vyvíjí a vyrábí vlastní výrobky a postupy na jejich vylepšování pak sdílí mezi sebou. Hnutí je součástí více než tisíce certifikovaných laboratoří ve 102 zemích světa. Pojďte se s Open House nechat zatáhnout do světa techniky a omrknout, jak v Brně funguje digitální kutilství.

→ Purkyňova 127, Brno

Open House Brno - FAB LAB
Open House Brno – FAB LAB

Impact Hub Brno

Impact Hub Brno je otevřený prostor, který je součástí celosvětové sítě, která má již přes 100 členů. Hub sám sebe definuje jako inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Vznikl v roce 2015 přestavěním brownfieldu Výzkumného ústavu pletařského s myšlenkou zachování genia loci. V letošním roce byl hub více než dvojnásobně rozšířen. Pojďte se s Open House podívat, jak rekonstrukce dle návrhů architektonického studia Rala dopadla.
→ Cyrilská 7, Brno

 

Open House Brno - Impact Hub Brno
Open House Brno – Impact Hub Brno

Global IT Center

Global IT Center svým názvem trošku klame tělem. Jedná se sice o IT hub nadnárodní společnosti HeidelbergCement Group, její specializace je ovšem ve stavebních materiálech. V brněnské pobočce sídlí tři úrovně IT podpory a služeb, od základní podpory na IT Service Desku, přes správu serverů, datacenter a síťových technologií až po úzce specializované expertní týmy. Pojďte s Open House nahlédnout do nitra stavebních procesů okem IT technologií.

→ Škrobárenská 511/3, Brno

Open House Brno - Global IT Center
Open House Brno – Global IT Center

UPOZORNĚNÍ: V průběhu akce budou pořizovány fotografie, které budou následně použity k marketingovým účelům TIC BRNO. Děkujeme za pochopení.