COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Den Brna: Historická bitva

Průvod vojsk městem Brnem

V 10:15 se na Petrově začne řadit slavnostní historický průvod, který poputuje městem do kostela sv. Jakuba. Právě tam totiž v hrobce odpočívá legendární vojevůdce a velitel brněnské obrany Raduit de Souches. Průvod mu k nohám položí věnce a květiny, vypálí oslavnou salvu a vydá se na Dominikánské náměstí zapít jeho památku a posilnit se na následující bitvu.

Mapa průvodu:

Den Brna - trasa průvodu
Den Brna – trasa průvodu

 

Bitevní epizoda na východních hradbách hradu Špilberku.

Odpoledne v 15:30 se na východním svahu kopce Špilberk rozhoří bitevní vřava. Zúčastní se jí kolem stovky uniformovaných členů vojenskohistorických spolků včetně dělostřelců a jezdců na koních. Útočící vojsko započne své tažení u Hlídky 2 a se štěstím postoupí až k východní bráně hradu. Dál už je však nepustíme a nakonec je slavně vyženeme. Diváci jsou zváni k psychologické podpoře obránců. Mohou bitevní ukázku sledovat po celém obvodu bojiště a ti odvážnější smí dokonce dle pokynů pořadatelů postupovat zároveň s frontovou linií.

Bitva začne 17. srpna v 15:30.

Den Brna - plán bitvy
Den Brna – plán bitvy