Vánoční Dominikánské náměstí

Dominikánské náměstí je pěší zónou v romantických kulisách Nové radnice a kostela sv. Michala. V letošním roce patří celé adventním trhům a stalo se z něj místo se skvělou gastronomií a zábavou pro celou rodinu. Dobré jídlo a pití si tam nejen koupíte, ale oproti jiným místům v centru města si ho tam můžete také v klidu vychutnat. Prostor u stánků doplnily komfortní konzumační zóny, k posezení je možné využít také terasu kostela sv. Michala.

Pochutnejte si na Gurmánských Vánocích

Stále kvalitnější a pestřejší brněnská gastronomie se letos promítla i do adventního programu. Už dávno není v nabídce vánočních trhů pouze svařák a klobása. Letos se už tak bohatá škála výborného jídla a pití ještě více rozšířila a na každého, kdo do centra Brna zavítá, čekají tradiční i úplně nové gurmánské zážitky.

I letos se myslí na ekologii. Nápoje opět dostanete v zálohovaných kelímcích a hrnečcích s vánočními motivy, které budete moci vrátit nebo si je odnést jako suvenýr.

Na co se na Dominikánském náměstí můžete těšit? Vytříbený sortiment ve svých stáncích nabízí tyto oblíbené podniky a firmy:

QUICK bistro – Drůbeží hranolky

V nabídce budou drůbeží speciality, kuřecí, krůtí, kachní prsa v odpalovaném těstíčku s pečenými farmářskými brambory.

QUICK bistro – fish and chips

Pochutnejte si na rybích specialitách, třeba na vynikajícím vánočním kaprovi s bramborovým salátem nebo na tradiční vánoční rybí polévce.

Monte Bú

V tomto stánku na vás čeká pikantní fazolová polévka, pšeničná placka plněná kuřecím masem, hovězí žebra, hovězí hamburger, americká vánoční palačinka, horká sangria, domácí punč a kapří hranolky.

Božskej bar

Božskej svařák, Movember punč, speciální horké vánoční drinky, čaj. Nápoje, které zahřejí tělo i duši.

Bar u jesliček

U jesliček si můžete dát horké limonády různých příchutí v alkoholické i nealkoholické variantě, horkou čokoládu, ovoce v čokoládě, medovinu nebo třeba svařené víno.

Pivnice u Čápa

Legendární brněnská pivnice připravila např. Vánoční zelňačku, Kapří hranolky, Čapí guláš, Domácí klobásu, Čapunč originál, Horkou hrušku.

Super Panda Circus

Nesmíte vynechat ani tento stánek s turbomoštem a dalšími oblíbenými a prověřenými specialitami legendárního brněnského baru.

Restaurace Pohoda

Největšími lákadly jsou gulášová polévka, grilovaná čertovská klobása, trampská cigára, miniburger s kachním roastbeefem a hruškovým chutney, trhané vepřové maso podávané v bulce s nakládanou zeleninou a šulišajda (svařené červené víno s rumem, pomerančem, cukrem a kořením).

Restaurace Akát

Nabízí grilovaný camembert na ovocném rozvaru, dršťkovou polévku, telecí líčka na červeném víně, zvěřinový burger, trhané kachní maso v pannini, máslový croissant s kuřecím stripsem a čedarovou omáčkou s kukuřicí.

Statek Samsara

Chuťové buňky potěší tradiční kulajda s křepelčím vejcem, kalamary v tempuru (wakame, sezam, grilovaný tuňák, zelenina, pomodoro, cizrna), domací bulka s konfitovaným kachním masem (omáčka hoisin, koriandr), grilovaná pštrosí klobasa (křen, hořčice, pečivo) či skořicový trhanec (jablka, vlašské ořechy).

Hromčíkova medovina

Známá medovina Elisa oplývá širokou škálou různých chutí, na místě si můžete dát horkou variantu a také si odnést domů celou láhev.

Fresh Fries

Své fanoušky si najdou určitě i originální vlámské hranolky nejvyšší kvality vyráběné originálními postupy z čerstvých brambor.

Dřevěný betlém

Řezbář Jiří Halouzka opět posílá do Brna betlém se stovkou figur. Kromě mnoha zvířat je v něm i klasické obsazení chléva, tedy Jezulátko, jeho matka Marie a svatý Josef.

ZOO koutek

Kromě dřevěných zvířat v betlému se malí návštěvníci potěší i s živými zvířaty. Brněnská ZOO ukáže ovce a kamerunské kozy. Jsou to přátelská zvířata, každý si je může pohladit.

Ježíškova pošta

Sní vaše děti o nějakém dárku? Není nic jednoduššího, než napsat dopis Ježíškovi. Dopis poté hoďte do dřevěné schránky na Dominikánském náměstí.

Vánoční dílny

Nejkrásnější ozdoby a dekorace na stromeček i do oken si děti v prosincových dnech každé odpoledne vyrobí přímo na náměstí u Ježíškovy pošty.