#brnenskevanoce Dominikánské náměstí

Dominikánské náměstí je pěší zónou s romantickými kulisami Nové radnice a kostela sv. Michala.

Během adventních trhů se stává prostorem pro skvělou gastronomii a vánoční tradice spojené s betlémem, zookoutkem nebo Ježíškovou poštou.

Dobré jídlo a pití si zde nejen koupíte, ale oproti jiným místům v centru města si ho tu můžete také v klidu vychutnat. V době adventu, i po něm, tady najdete známé a úspěšné podniky z Brna a okolí. Prostor u stánků doplňují komfortní konzumační zóny, které tady pro vás zůstanou i přes svátky a po nich, takže si můžete pod širým nebem pochutnávat i bez předvánočních stresů.

Brněnské Vánoce 2018 - Betlém na Dominikánském nám

Betlém
Řezbář Jiří Halouzka poslal do Brna betlém se stovkou figur. Kromě mnoha zvířat je v něm i klasické obsazení – Jezulátko, jeho matka Marie a otec Josef. 23.12. bude pan řezbář Halouzka na náměstí se svými dvěma syny vyřezávat.

Zookoutek
V betlému se malí návštěvníci potěší nejen se dřevěnými, ale i s živými zvířaty. Brněnská zoo ukáže ovce a kamerunské kozy. Jsou to přátelská zvířata, každý si je může pohladit.

Ježíškova pošta
Sní vaše děti o vytouženém dárku? Ať napíšou Ježíškovi! Také v letošním roce mohou své dopisy vhazovat do dřevěné schránky Ježíškovy pošty na Dominikánském náměstí.

Vánoční dílny
Vánoční ozdoby a dekorace na stromeček i do oken si v prosincových dnech každé víkend od 11.00 do 15.00 mohou děti vyrobit přímo na náměstí u Ježíškovy pošty. A možná přijde i Vendula Chalánková!

A pozor! Stánky s občerstvením zde najdete i na Štědrý den. I po něm. I v novém roce! Až do 5. ledna.

Mapa stánků:

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!