Open House Brno 2019

Festival, který vám ukáže Brno tak, jak ho neznáte a chcete poznat! Open House podruhé v Brně!

13.–14. duben 2019

Brno - různá místa

Největší architektonická akce na světě se koná na všech kontinentech kromě Antarktidy a letos podruhé i v Brně. Open House Brno 2019 otevře 68 běžně nepřístupných míst a ta známá ukáže jinak. Festival proběhne o víkendu 13. a 14. dubna a vstup na něj je zdarma. Některá místa mají omezenou kapacitu a některá vyžadují registraci předem. Rezervace budou spuštěny 8. dubna.

Open House Brno 2019 v číslech:

  • 2 dny
  • 68 míst
  • 100 dobrovolníků
  • Více než 500 prohlídkových hodin
  • 5.765 míst k registraci

V rámci Open House Brno 2019 zdarma nahlédnete do desítek budov, jejichž dveře jsou při běžném provozu zavřené. Vezmeme-li to od A do Z, tak od Alfa pasáže po Zámeček Hybeška; seřadíme-li je od nejstarší po nejnovější, tak od Domu pánů z Lipé (1589) po zbrusu nové kanceláře společnosti Avast (2018) v místě bývalé Vlněny.

Své dveře a brány otevřou různé typy staveb. Ty inženýrské reprezentuje například hráz vodní nádrže Brno nebo čistička odpadních vod, bytové hned několik vil, například Arnoldova či Giskrova, průmyslové stavby třeba pivovar Hauskrecht. Občanské stavby pro administrativu Kentico software nebo SAP Labs Czech Republic, pro cestovní ruch hotel Grand a Marriott, pro kulturu hned tři divadla nebo klub Šelepka. V nabídce najdete i stavby pro tělovýchovu a sport (Sokol Brno I) a stavby zdravotnické (Doléčovací a rehabilitační oddělení FN u sv. Anny v Brně nebo Městské lázně v Zábrdovicích).

Festival vás provede nejen centrem Brna, kde otevře budovu Ústavního soudu nebo zrekonstruovaný palác Jalta, ale zavede vás i do vzdálenějších městských částí.

V Řečkovicích otevře Kubovu vilu, v Bystrci zahájí plavební sezónu otevřením zázemí lodní dopravy a v Židenicích pozve do sběrného střediska odpadu SAKO Brno, a.s. Za příznivého počasí se otevřou i vyhlídky – nejvyšší budova ČR AZ Tower, střecha Besedního domu, sídla brněnské filharmonie, Biskupské gymnázium nebo věž pavilonu G a administrativní budova brněnského výstaviště.

Rezervace pro jednotlivá místa budou spuštěny 8. dubna 2019 v 12:00.

Pořadateli akce jsou TIC BRNO, p.o. a Spolek Kultura & Management, z.s.

Open House Brno is part of the Open House Worldwide Family.

 

Chcete se stát součástí týmu? Napište na mail dobrovolnici@openhousebrno.cz