Festival RE:PUBLIKA

Festival RE:PUBLIKA ke 100. výročí založení Československé republiky. Výstaviště Brno. 26. 5. – 17. 6. 2018.

3 týdny, 4 víkendy, otevřeno denně, vstup zdarma

Místo konání

Výstaviště Brno, Výstaviště 405/1, Brno 603 00

Výstaviště Brno nebo také Brněnské výstaviště či BVV, kde se festival RE:PUBLIKA koná, leží na trase tramvaje č. 1 mířící od hlavního vlakového nádraží do Bystrce. Zastávka se nachází nedaleko hlavního vstupu a také u brány G2. Z autobusového nádraží Zvonařka jezdí k výstavišti linka č. 84 mířící do Pisárek a zastavuje na zastávce Křížkovského. Na stejnou zastávku zajíždí rovněž okružní linka č. 44. Kolem veletržního areálu projíždějí i trolejbusy č. 25, 26, 35 a 37, případně autobus č. 52.

Místo konání leží nedaleko velkého městského okruhu, řidiče spolehlivě navigují návěstí s nápisem BVV nebo Výstaviště. Zaparkovat se dá na menším parkovišti před hlavním vstupem, na parkovištích při ulici Křížkovského a Bayerova nebo v krytých garážích v blízkosti 4. brány. Jejich celková kapacita je 850 automobilů.

Vstupné

Festival RE:PUBLIKA je bez bariér a bez vstupného. Zpoplatněna jsou pouze představení Dance Brno 100 a Slovanská epopej. Areál BVV je bezbariérový a u každé expozice bude k dispozici odborný personál.

Otevírací doba

ne–čt      9:00–21:00 (expozice zavírají ve 20:00)
pá, so      9:00–23:00 (expozice zavírají ve 22:00)

Pro školy

Pozor! Pozor! Blíží se oslava století! Nezapomeňte ji navštívit a sami se staňte její součástí!

Registrace pro školy

V sobotu 26. května se brněnské výstaviště promění v obrovský stroj času a po celé tři týdny bude nabízet také atraktivní program pro školy, které jistě potěší, že vstup do areálu je zdarma! Až do neděle 17. června si v areálu můžete vyzkoušet, jak se sportovalo v minulosti a dnes (Re:lax zóna), můžete se hravou formou seznámit s tím nejlepším z naší literatury (100 let 100 knih), obdivovat to nejlepší ze současného designu (Avant Garde), nebo se můžete do největší oslavy 100 let od vzniku Československa sami zapojit! Jak?

Příběhy fotek

Projekt vytváří veřejně přístupnou databázi neznámých rodinných příběhů a s nimi souvisejících fotografií. Mapuje příběhy míst, obyčejných lidí a velkých i malých okamžiků republiky. Příběhy míst, kolem nichž každý den chodíme a o jejichž historii často nic netušíme. Příběhy lidí, jejichž životy mohou být nabitější než životopisy historických osobností. Okamžiky od drobných radostí až třeba po návštěvu velkolepé výstavy k desátému výročí republiky na brněnském výstavišti.

Otevřete se svými rodiči a učiteli stará fotoalba nebo krabice s rodinnými fotkami a nechte si vyprávět příběh svých dědečků a babiček, tet a strýců, rodičů či sourozenců. Fotografie a vzpomínky můžete sdílet přímo na www.republikafotky.cz, nebo z nich můžete vytvořit koláž (1. stupeň ZŠ), natočit o vzpomínce video (2. stupeň ZŠ a SŠ) nebo vytvořte komiks inspirovaný tímto příběhem (umělecké obory ZUŠ, SŠ i VŠ).

Uzávěrka je v den zahájení festivalu: 26. května 2018.

„PŘÍBĚHY FOTEK“ – koláže

„PŘÍBĚHY FOTEK“ – video

„PŘÍBĚHY FOTEK“ – komiks

Souhlas s použitím díla

„Brno sobě“

Zapojte se do propagace Festivalu RE:PUBLIKA. Staňte se jeho součástí a spolutvůrci. Rádi přivítáme kohokoli, bez ohledu na věk či profesi. Máte skvělý nápad, jak se připojit k Festivalu RE:PUBLIKA i ve vaší provozovně, kavárně, organizaci?

Jsme připraveni vám pomoci.

Registrační formulář najdete zde.

Na vaše nápady čekáme do pátku 27. 4. do 12 hodin!

Ubytování

Pokud plánujete strávit v Brně více dní, následující odkazy vám pomohou zorientovat se v bohaté nabídce místních ubytovacích služeb.