Den Brna

Připomínka slavného vítězství brněnských obránců

Předchozí Následující

Akce již proběhla

Den Brna 2022

Rok 1645. V Evropě zuří třicetiletá válka, které není ušetřena ani Morava. Dobytí Brna se pro Švédy stává prvořadým úkolem. Město je ale dobře připraveno. Vojensky ho vede Jean Louis Raduit de Souches, duchovní oporou se stává rektor jezuitské koleje Martin Středa a za nimi se stojí prakticky všechno obyvatelstvo města, bez rozdílu národnosti, původu či postavení…

Zajímá vás, jak obléhání Brna dopadlo? Chcete se přenést do 17. století a prožít historickou bitvu, podívat se do dobového vojenského ležení, obdivovat jezdecké umění vojáků třicetileté války, nechat se okouzlit dobovou hudbou nebo zažít barokní ohňostroj?

Tak si nenechte ujít Den Brna 2022, který se koná 12. – 14. srpna! Historický program na Kraví hoře, průvod vojsk centrem města, zábava pro celou rodinu na hradě Špilberku, duchovní linka včetně pontifikální bohoslužby a prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie u jezuitů, speciální prohlídky v Brněnském podzemí. Den Brna letos přináší program zcela zdarma na celý víkend (kromě procházky Jak francouzský plukovník město Brno před Švédy uhájil).

Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a brněnského diecézního biskupa Mons. ThLic. Vojtěcha Cikrleho.

Přehrát video

Den Brna

Atmosféra akce v roce 2019