Černovické nábřeží - nábřeží Svitavy v Brně

Festival na nábřeží Svitavy – CROSS THE RIVER (Svitava Riverside Festival)

  • The event has taken place

  • Černovické nábř. 612/10, 618 00 Brno-jih-Komárov, Česko

The aim of our project „Cross the river“ is to revive the Svitava riverside in the city of Brno. Travelling from north to south you will find several festival stages providing program for family and chidren, sport activities, musical shows or educational games. The main cultural and social event will take place on the waterfront between Černovice and Komárov near the Masná street.

The festival HIGHLIGHTS (Saturday, August 19th)

11am: Neckyáda – funny boats on the river

11am-2pm: Steam train on a railway track

From 2pm Music stage: 

2pm – Blues station

3pm – Fancy Foxx

4pm – Jáma s hranostajem

5pm – Laura a její tygři

7pm – Brünnfield

9pm – Divadlo Feste site-specific theatre

and much more: 

Program in Obřany (end station of tram nr. 4) – dragon boat, music, fire show, activities for children

Program in Husovice (Sportovní nábřeží) – workshops, boats,

Program near Tkalcovská street – games for children, cinema in Wagon

You can read the complete czech program here. If you need any advice, don´t hesitate to contact us (Ladislav Kotík, 00420 734 656 367, kotik@nabrezisvitavy.cz).

>

Proč festival?

Brněnské řeky byly dlouhou dobu Popelkou a my to spolu s ostatními chceme změnit. Festival Překročme řeku je jednou z aktivit, jak k brněnským řekám plákat pozornost. Cílem festivalu Překročme řeku je propojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také propojit lidi a spolky, které se snaží oživit její břehy v jednotlivých brněnských městských částech. Kromě toho chceme posílit zájem Brňanů o řeku, která Brnem protéká, a ukázat jim potenciál celého nábřeží. Týden před festivalem, 11. srpna, proběhne příprava spočívající v úklidu a kultivaci nábřeží Svitavy ve všech zapojených částech a ve workshopu s výrobou venkovního mobiliáře z recyklovaných materiálů.

Ročník 2018

Samotný festival začne v sobotu 18. srpna v 10 hodin a proběhne hned na několika místech. Tím nevzdálenějším budou Bílovice nad Svitavou, pestrý program čeká návštěvníky na konečné tramvaje v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích nebo za obchodním domem Albert na Tkalcovské. Hlavní pódium najdete na Černovickém nábřeží. Největší hvězdou hudebního programu bude kapela Vidiek a dále. Diváky čeká i divadelní představení připravené Divadlem Feste přímo pro tuto příležitost. Atraktivní podívanou slibuje Neckyáda, během které se bude soutěžit o nejkrásnější plavidlo, nejbravurnější jízdu apod.,a také městská hra propojující jednotlivá místa na nábřeží.

More information

When the event takes place

18. august 2018 - 10:00–20:00

More information and contacts

Černovické nábř. 612/10, 618 00 Brno-jih-Komárov, Česko

Event at FB

Tell your friends about this event!

Share on Facebook