Pavilion A2, Výstaviště Brno (Brno Exhibition Centre)

Nevěrní – Divadlo Feste

  • The event has taken place

  • Pavilion A2, Výstaviště Brno (Brno Exhibition Centre)
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Site-specific at the RE:PUBLIKA Festival! The Feste theatre will celebrate the 100th anniversary with a world premiere. Featuring an international cast, this theatre project looks at the formation of Czechoslovakia in 1918 from the perspective of the citizens of Carpathian Ruthenia. The premiere of the play is scheduled for 31/5, with further performances on 12., 13. a 14/6 at 19:00 in Hall A2. It is a joint project with Meeting Brno.

#Brnoslavirepubliku

Inscenace propojí osudy tehdejších Ukrajinek a Ukrajinců v prvorepublikovém Československu s těmi aktuálními a bude se ptát po identitě současné ukrajinské menšiny v Česku. Prostřednictvím jedné z národnostních menšin společnosti a v kontrastu s ní budou diváci poznávat také identitu většinovou, dominantní.

Jedinečností projektu je jeho zacílení na vybranou oblast veřejného prostoru a ohlédnutí k unikátní architektuře, bude se odehrávat na několika místech a nabídne tak divákům jedinečnou příležitost pohlédnout na brněnské výstaviště zcela novou optikou.

Divadlo Feste patří mezi přední nezávislá divadla v České republice. Jeho kmenový režisér Jiří Honzírek se formátu site-specific věnuje kontinuálně a má za sebou velmi úspěšné projekty jako je Okružní jízda, Here is here (pro Moravskou galerii v Brně) nebo Schauspiel (pro Meeting Brno).

Pavlo Arie je ukrajinský dramaturg, dramatik a konceptuální umělec žijící v Německu. Autor více než tuctu divadelních her, které píše v ukrajinštině, ruštině a němčině. Jeho texty jsou vydávány na Ukrajině i v Německu a uváděny v tamních divadlech a na festivalech. Byly přeloženy do němčiny, angličtiny, ruštiny a francouzštiny. V roce 2011 získal prestižní cenu za literaturu „Koronazia Slova“, v roce 2013 byl oceněn za nejlepší novou ukrajinskou hru na historické téma. Od roku 2012 je kurátorem festivalu současné ukrajinské dramatiky „Drama.UA“.

 

Scénář: Pavlo Arie

Režie: Jiří Honzírek

Dramaturgie: Kristýna Břečková

Výtvarná koncepce: Sylva Marková

Obsazení: Kristina Günther Vieweg, Anna Čonková, Ondřej Jiráček

Technika: Jan Tranta

Výkonná produkce: Kateřina Šmidková, Kateřina Chromečková

More information

When the event takes place

14. june 2018 - 19:00

Entrance fee

150Kč

220Kč

More information and contacts

Výstaviště 405/1, 64700 Brno-střed-Pisárky, Česko

info@republika2018.cz

Tell your friends about this event!

Share on Facebook