Art Cinema (Kino Art)

Brněnská 16 | Brno 16

  • The event has taken place

  • Kino Art, Radnická 4
    Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské Galerie v Brně
    Tržnice Brno

The 59th Brno 16 international short film festival on the theme “It’s a Fight”

The 59th Brno 16 international short film festival is one of the oldest international festivals in the Czech Republic, having been held without interruption since 1960. The main programme is a short film competition with entries from around the world. The festival takes place from 10–13 October at Kino Art on Radnická 4, the Museum of Applied Arts of the Moravian Gallery in Brno, and Tržnice Brno. This year’s theme is “It’s a Fight”.

 

 

Do hlavní soutěže se letos probojovalo 41 krátkých filmů z různých koutů světa, a tak se můžete těšit na filmy z Německa i Kyrgyzstánu, Číny nebo Íránu. Reprezentována je i Česká republika, a to rovnou dvěma snímky. Všechny budou zápasit o ceny studentské i hlavní poroty a o cenu diváků festivalu. Těšit se můžete na snímky barevné a plné zvířátek, ale i na ty depresivní a temné. Rozděleny jsou do 11 hodinových bloků.

Motto letošního ročníku je přítomné v doprovodném programu. Bojovat se bude v akčních asijských kung-fu kraťasech i v klasických amerických groteskách – pořádná šlehačková bitva je přece taky boj. Tento bude dokonce doprovázen živou hudbou skladatele Duncana Hendyho.

A pokud se festivalu už nemůžete dočkat, máme pro vás ještě warm-up Slam Poetry Exhibition! Upekli jsme ho společně se Slam Poetry CZ a odehraje se 9. 10. v Sále Břetislava Bakaly. Nenechte si ho ujít!

Je to boj, tak můžete bojovat, nebo to nechte na nás a užijte si ty nejlepší kraťasy.

More information

When the event takes place

10.–13. october 2018 - 15:00–23:59

Entrance fee

► Akreditace na celý festival stojí 300 Kč, pro studenty, seniory a ZTP máme připravenou slevu, akreditace na celý festival tak vychází na 200 Kč.

► V ceně akreditace je zahrnut i vstup na Slam poetry, která se koná 9. 10. v sále B. Bakaly.

► Na místě bude možné zakoupit vstupenku na jeden festivalový blok za 50 Kč.

Adults300 Kč
Students200 Kč
Seniors200 Kč
ZTP and ZTP/P200 Kč

More information and contacts

Kino Art, Radnická 4
Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské Galerie v Brně
Tržnice Brno

Event at FB
propagace@kinoart.cz

Tell your friends about this event!

Share on Facebook