Kino Art

Brněnská 16 | Brünner 16

  • Die Veranstaltung hat bereits stattgefunden

  • Kino Art, Radnická 4
    Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské Galerie v Brně
    Tržnice Brno

Der 59. Jahrgang des internationalen Festivals der Kurzfilme „Brünner 16“, der Untertitel in diesem Jahr: Es ist ein Kampf.

Das internationale Festival der Kurzfilme „Brünner 16“ ist eines der ältesten einheimischen internationalen Filmfestivals und findet ohne Unterbrechung bereits seit 1960 statt. Das Hauptprogramm besteht aus einem Wettbewerb von Kurzfilmen, bei dem Beiträge aus der ganzen Welt vertreten sind. Das Festival findet vom 10. – 13. Oktober statt, und zwar im Kino Art in der Radnická-Straße 4, im Kunstgewerbemuseum der Mährischen Galerie in Brünn und in der Markthalle Brünn. Der Untertitel des diesjährigen  59. Jahrgangs lautet „Es ist ein Kampf“.

 

 

 

Do hlavní soutěže se letos probojovalo 41 krátkých filmů z různých koutů světa, a tak se můžete těšit na filmy z Německa i Kyrgyzstánu, Číny nebo Íránu. Reprezentována je i Česká republika, a to rovnou dvěma snímky. Všechny budou zápasit o ceny studentské i hlavní poroty a o cenu diváků festivalu. Těšit se můžete na snímky barevné a plné zvířátek, ale i na ty depresivní a temné. Rozděleny jsou do 11 hodinových bloků.

Motto letošního ročníku je přítomné v doprovodném programu. Bojovat se bude v akčních asijských kung-fu kraťasech i v klasických amerických groteskách – pořádná šlehačková bitva je přece taky boj. Tento bude dokonce doprovázen živou hudbou skladatele Duncana Hendyho.

A pokud se festivalu už nemůžete dočkat, máme pro vás ještě warm-up Slam Poetry Exhibition! Upekli jsme ho společně se Slam Poetry CZ a odehraje se 9. 10. v Sále Břetislava Bakaly. Nenechte si ho ujít!

Je to boj, tak můžete bojovat, nebo to nechte na nás a užijte si ty nejlepší kraťasy.

Mehr Informationen

Wann findet die Veranstaltung statt?

10.–13. Oktober 2018 - 15:00–23:59

Eintrittspreise

► Akreditace na celý festival stojí 300 Kč, pro studenty, seniory a ZTP máme připravenou slevu, akreditace na celý festival tak vychází na 200 Kč.

► V ceně akreditace je zahrnut i vstup na Slam poetry, která se koná 9. 10. v sále B. Bakaly.

► Na místě bude možné zakoupit vstupenku na jeden festivalový blok za 50 Kč.

Erwachsene300 Kč
Studenten200 Kč
Senioren200 Kč
Schwerbehinderte und Schwerbehinderte mit Begleitung200 Kč

Mehr Informationen und Kontakt

Kino Art, Radnická 4
Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské Galerie v Brně
Tržnice Brno

Ereignis auf FB
propagace@kinoart.cz

Informieren Sie Ihre Freunde über die Veranstaltung!

Auf Facebook teilen