Brno

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

  • 25. listopad–23. prosinec 2022

  • SVČ Lužánky na deseti místech v Brně

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška.

ADVENTNÍ DÍLNY, 25. 11. – 17. 12.
K Vánocům v Lužánkách odjakživa patří radost z tvoření a vlastního výrobku, který možná potěší i vaše nejbližší pod stromečkem. Sdílejte nadšení s námi v adventních dílnách až do 17. prosince! Součástí budou také vystoupení krouhžků, pečení a voňavá atmosféra.

TVOŘIVÉ BALÍČKY NA DOMA
Navštívit můžete taky online lužánecký obchod z pohodlí domova. Balíčky s návody a materiálem na tvoření pro děti i dospělé najdete na obchod.luzanky.cz.

MIKULÁŠ, 3.-5. 12.
“Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč.” Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Připravte si ji pro Mikuláše, čerta a anděla, které potkáte na lužáneckých pracovištích v Žabovřeskách, Bohunicích a ve Starém Lískovci od 3. do 5. prosince. Těšit se můžete i na mikulášský turnaj Osadníci z Katanu.

MEDOVÉ VÁNOCE, 17. 12.
Tradičně největší akce se chystá v lužáneckém pracovišti Lidická. Tentokrát se na Medových Vánocích seznámíte se světem včel přes povídání, ochutnávání medů, soutěžní kvíz, včelí produkty a výstavu včelařských pomůcek. Na programu budou i tvůrčí dílny jako odlévané a motané svíčky, medová kosmetika, zdobení perníčků, dekorace, zapékané sklo,
hmyzí domečky, ozdoby z Poniklé nebo kovárna. Přijďte na Lidickou 50 v sobotu 17. prosince od 10 do 16 hodin! Akce se koná ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna a je součástí projektu Včely do Brna, který vzešel z participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás.

Více o akcích na luzanky.cz.

Kdy se akce koná

Vstupné

https://www.luzanky.cz/zkratte-si-cekani-na-jeziska-2022

Zdarma

Více informací a kontakt

Brno

SVČ Lužánky na deseti místech v Brně

Událost na FB
kristyna.kolibova@luzanky.cz