Z pohodlí domova

Živé vysílání: Ohrožená divočina

  • Akce již proběhla

Živé vysílání na FB Hnutí Brontosaurus.

Může turismus být pro přírodu záchrana nebo naopak zkáza? A co se děje s přírodou v době, kdy je zastaven? Jak funguje černý trh s divokými zvířaty? A týká se to i České Republiky? Poodhalíme zákulisí čínské medicíny, pochybných suvenýrů a turistických pastí.

Přemýšlejme, jaké následky mohou mít naše rozhodnutí a co vše je spojeno s našimi zážitky z dovolené. Jak můžeme pouhou “nevinnou” fotkou s divokým zvířetem přispívat k jejich týrání, nelegálnímu obchodu a následně vymírání ohrožených druhů? Být informovaným cestovatelem a kupujícím, který si je vědom „dění v zákulisí“ může být cesta, jak se nenechat nalákat na instantní senzaci. Věnovat se budeme také tématu propagace a sdílení fotek se zvířaty na sociálních sítích.

Přednáška se bude týkat témat zodpovědné cestování a ekoturismus, černý trh se zvířaty, čínská medicína nebo atrakce a focení s divokými zvířaty…

Nejen o svých zkušenostech z Indonésie a dalších míst bude vyprávět Iva Uhrová ze Zoo Hodonín, koordinátorka ochranářsko-vzdělávacího projektu Help for jungle.

Kdy se akce koná

5. květen 2020 - 19:00

Více informací a kontakt

Z pohodlí domova

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku