COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Různá místa v Brně

Židle pro Brno

Předchozí Následující
  • Mobiliář ve veřejném prostoru - světový fenomén

  • Nový projekt TIC BRNO

  • Od června do konce září

Mobiliář ve veřejném prostoru je světový fenomén, který ovládl leckteré metropole, například Stockholm, Curych, Kodaň, New York a u nás i Prahu. A díky TIC BRNO a jeho projektu Židle pro Brno takto ožívá i moravská metropole!

Mobilní lavičky, židle a stolky slouží ke zlepšování veřejného prostranství. Velmi snadno oživují místa, kterými se dříve jen procházelo, a díky své mobilitě jsou opravdu multifunkční, nabízí prostor pro posezení větší skupiny lidí, oběd venku nebo pro práci.

JAK TO VZNIKLO?

TIC BRNO má za sebou projekt Čekárna Brno dolní nádraží, který zpříjemňoval čekání na spoje během velké vlakové výluky. Mobiliář z čekárny, dřevěné stolky a židle, nyní získává novou funkci a potkávat ho můžete v centru města.

KDE?

Vytipováno je hned několik brněnských míst. Pohodlně se posadit lze například na Moravském náměstí, před Pražákovým palácem nebo na Zelném trhu. A tím výčet míst zdaleka nekončí, další budou přibývat postupně a organizátoři jsou nakloněni novým místům i partnerstvím. Právě na spolupráci je celý projekt založen. Nevyžaduje žádnou další investici, jen domluvu se třetími stranami na správě mobiliáře v dané lokalitě.

Ve zkratce: TIC BRNO dodává stolky a židle, naši partneři v blízkosti pomáhají s údržbou, dané místo ožívá a Brno je zase o něco příjemnější a krásnější město!

  • 110 židlí

  • 30 stolů

  • 4 místa

  • 1 město

Kde ŽIDLE PRO BRNO najdete:

Kdy se akce koná

16. červen–30. září 2020

Více informací a kontakt

Moravské náměstí
Třída kapitána Jaroše
Pražákův palác
Zelný trh

havirova@ticbrno.cz