Sídliště Lesná a nejbližší okolí

Železnice na divokém západě (venkovní hra v rámci sídliště Lesná)

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Milénova 882/16, 638 00 Brno-sever-Lesná, Česko

Píše se rok 1869 a na Divokém západě vrcholí největší stavba, jakou doposud svět viděl. Dvě konkurenční společnosti, Union Pacific a Central Pacific, staví trať, která má spojovat východní se západním pobřežím. Každá z nich začíná z jedné strany kontinentu. Je domluveno, že uprostřed svoje trati spojí a tak vznikne nejdelší železniční dráha, spojující břehy Tichého oceánu a Atlantiku středem Spojených států.

Všichni jsou nadšení a očekávají den, kdy na sebe obě železnice narazí. Lidé sázejí ohromné částky na den a místo téměř celé USA stavbou žijí. Ale vláda a vysocí úředníci jsou čím dál víc nejrvóznější. Železnice se podle plánu měly už dávno potkat a ono nic.

Vláda USA si tedy najímá družinu dobrodruhů a geodetů, aby vypátrali, co se na železnici vlastně stalo. Je jasné, že úkol to nebude jednoduchý. Je potřeba dávat pozor na indiány, kteří se s železnicí nikdy nesmířili, lapky a bandity ale hlavně na samotné stavitele, kteří v tom, že se železnice ještě nepotkaly mohou mít také své prsty. Za každý postavený kilometr vláda totiž štědře platí!

O co se jedná?

Ve hře se vydáte na cestu kolem Lesné. Povede vás webová stránka v mobilním telefonu a vašim úkolem bude plnit různé úkoly, mít oči otevřené, vyřešit detektivní případ a nenechat se u toho zabít bandity.

Délka cesty ve hře je zhruba 4 kilometry a dá se projít i s „outdoorovým“ kočárkem. Jelikož vás po cestě čekají nějaké výzvy a zdržení, radši si na výlet vyčleňte celý půlden a vybavte se jídlem a dostatkem pití.

Kdy se akce koná

15. duben–31. prosinec 2020

Více informací a kontakt

Sídliště Lesná a nejbližší okolí

Milénova 882/16, 638 00 Brno-sever-Lesná, Česko

tor@skaut.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!