Koupaliště Riviéra

Zážitkový den (nejen) s městskou policií

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Bauerova 322/7
    Brno 60300

Den s Městskou policií Brno a nejen s ní se koná ve státní svátek 28. září na Dopravním hřišti Riviéra v Bauerově ulici, hned vedle koupaliště Riviéra. Jeho náplň je velmi různorodá.

Celodenní program láká na akční ukázky ve vodě i na souši, moderní techniku a současně zve k nostalgickému vzpomínání na dávnou i nedávnou minulost. Tu zprostředkují dobově oděné postavy i unikátní historické exponáty.

Strážníci předvedou ukázky z práce pořádkové jednotky a jednotky psovodů, během kterých můžou diváci pozorovat, jak se postupuje při hromadném narušování veřejného pořádku. Uvidí i ukázku záchrany tonoucího v podání poříční jednotky, při níž se dozvědí i řadu informací užitečných při reálné záchraně. Přistaveny budou také služební automobily, motocykly, skútry i člun, který slouží na Brněnské přehradě.

Veřejnosti se představí taky nová elektrokola a děti se budou moci vyfotit s velmi oblíbeným maskotem, lišákem Foxíkem.

Partnerů, kteří se do akce zapojí, je obrovské množství. Například Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje ukáže sanitku i její vybavení. Děti si budou moci vyzkoušet ošetřování plyšových medvídků a dospělí zase resuscitaci automatickým externím defibrilátorem. Celní správa pro změnu zpřístupní vozidlo s mobilním rentgenem na zavazadla a vystaví zajímavé zadržené exponáty ohrožených druhů zvířat. Nebudou chybět hasiči, ale ani spolky, které se zabývají vojenskou a policejní historií.

Akce ale není zaměřená jen bezpečnostním směrem. Proto si na ní snad každý najde něco, co je mu blízké. Zapojí se třeba i vědecké centru VIDA, které mimo jiné zasvětí návštěvníky do zajímavých pokusů. Hvězdárna a planetárium přiveze dalekohledy na pozorování oblohy a za hezkého počasí i velkou maketu měsíce, kterou mohli lidé obdivovat na Kraví hoře. To je jedinečná příležitost pro ty, kdo se na ni nestihli přijít podívat. A s městskou policií spolupracuje i Technické muzeum nebo Zoo Brno, která s sebou bude mít zvířátka i hru spojenou se zábavným poznáváním dřevin.

Bude toho ještě mnohem více, takže nezbývá než všechny pozvat 28. září mezi 10. a 17. hodinou na Dopravní hřiště Riviéra v Bauerově ulici. Vstup je samozřejmě zdarma.

Kdy se akce koná

28. září 2019 - 10:00–17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Bauerova 322/7
Brno 60300

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku