COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

VIDA! science centrum

Závěrečné vysílání plné zábavných pokusů z VIDA!

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • VIDA! science centrum
    Křížkovského 554/12
    Brno 60300

Připojte se k úplně poslednímu online vysílání. Chystáme pro vás ty nejlepší a nejzábavnější pokusy na doma. Příští týden totiž po dlouhých týdnech opět otevíráme naši hravou expozici.

Odkaz na živé vysílání plné pokusů ➡ https://www.facebook.com/vidabrno/videos/244151543468264/?v=244151543468264

Tentokrát si je připravily naše Vidátorky společně a poprvé je tak uvidíte všechny dohromady. Můžete se tak těšit na Danču, Lucku i Markétu 👩‍🔬

Naposledy se přesuneme do vašich kuchyní a obýváků a ukážeme vám jedinečné pokusy, které si můžete bezpečně vyzkoušet doma. Podíváme se na rostliny skrze UV světlo, vyrobíme si kapesní mlhu nebo instantní olejový déšť. Namícháme hustý koktejl a na závěr společně rozpoutáme vodní tornádo v lahvi.

Sledovat nás můžete na našem facebookovém profilu, Youtube nebo na webu 👉 https://vidasc.cz/pokusy_online

Vyzkoušejte si naposledy zábavné pokusy s tím, co běžně najdete doma. 📸 A pošlete nám tady události fotky, jak pokusy zkoušíte. Příští středu zase někoho ze soutěžících vylosujeme a pošleme mu poštou hry plné zábavy na doma 🤹

Těšíme se na vás ve středu v 16:00 u vašich obrazovek. NaViděnou online a od příštího týdne už také u nás ve VIDA!

Na jaké pokusy se těšit?

💙 HUSTÝ KOKTEJL
➡ úzká sklenice (například od oliv), 4 menši skleničky nebo kelímky o objemu 5 cl, hřebík či matička, kulička hroznového vína, malá kostka lega (cca 1 cm x 1 cm), kousek polystyrenu (cca 1 cm x 1 cm), do kelímků si připravte: saponát zelené barvy, voda obarvenou modrým barvivem, sirup červené barvy (jahoda, malina…), olej (slunečnicový či řepkový)

💙 BAREVNÝ OLEJOVÝ DÉŠŤ
➡ zavařovací sklenice, 200 ml oleje, potravinářská barviva rozmíchaná ve vodě (kombinace červené, modré a zelené barvy), kapátko nebo uříznuté brčko, špejle, větší sklenice s vodou (cca 400 ml)

💙 SVÍTÍCÍ CHLOROFYL
➡ hrst zelené trávy nebo pažitky, nožík, prkénko, porcelánová miska, lžička, 5 cl lihu či jiného alkoholu, malý plastový kelímek, zdroj UV světla (UV baterka, UV zářivka, UV LED klíčenka)

💙 SVÍTÍCÍ KAŠTAN
➡ malá větvička kaštanu (jírovec maďal), nožík, prkénko, vyšší sklenice (například od oliv), zdroj UV světla (UV baterka, UV zářivka, UV LED klíčenka)

💙 KAPESNÍ MLHA
➡ zavařovací sklenice s víčkem (objem cca 250 ml), sprej (deodorant, lak na vlasy), sirky, 4–5 kostek ledu

💙 TORNÁDO V LAHVI
➡ 2 PET lahve o objemu 0,5 l, voda v jedné lahvi, 2 víčka od PET lahve s připraveným otvorem o průměru 1 cm (otvor připravte s rodiči pomocí nahřátého hřebíku či nůžek), tavná pistole (či jiné pevnější lepidlo), izolepa (jiná pevná páska)

Kdy se akce koná

20. květen 2020 - 16:00–17:00

Více informací a kontakt

VIDA! science centrum
Křížkovského 554/12
Brno 60300

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku