COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Urban centrum

YOUNG ARCHITECT AWARD 2019

  • Akce již proběhla

  • Mečová 5
    Brno 602 00

YOUNG ARCHITECT AWARD 2019
Cena pro studenty a začínající architekty do 33 let

Výstava představí ukázku toho nejlepšího z již 11. ročníku architektonické soutěžní přehlídky mapující tvorbu studentů a mladých začínajících architektů do 33 let.

Organizátoři soutěže pro rok 2019 zvolili téma „Nájemní bydlení.Téma, které se ukázalo v současné době jako velmi aktuální a diskutované ve všech rovinách. Pro mladé architekty to znamenalo práci se stavbou, s jejím okolím a dopadem na rozvoj dané lokality.

Ke zpracování svých návrhů si autoři mohli vybrat z několika objektů a lokalit, které pro soutěž navrhla města Praha, Brno a Ostrava, či mohli zpracovat dle svého uvážení projekt v lokalitě, kterou považovali za přínosnou, a která splnila kritéria soutěže.

Ideové studie vznikaly jak v rámci školních prací pod odborným dohledem vedoucího ateliéru, tak i mimo školní výuku.

Výstava je prodloužena do 13. března 2020.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává každoročně šanci mladým tvůrcům ukázat své nadání a najít místo na současné architektonické scéně. Mladí architekti jsou ti, kteří budou určovat směr budoucího vývoje, ovlivňovat rozvoj našich měst, naši architekturu a naše životní prostředí. To jsou důvody, proč je podporovat, naslouchat jim a dát prostor pro prezentaci jejich vizí a myšlenek. Jejich pohled na budoucnost našich měst je o to cennější, že není zatím zatížený každodenní realitou a je čistý a svobodný.

Více informací

Kdy se akce koná

22. leden–13. březen 2020

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Mečová 5
Brno 602 00

778 520 752
urbancentrum@brno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku