Balladine

Workshopy Burlesque s The Dolls

  • Akce již proběhla

Balladine Vás srdečně zve na dva nedělní workshopy BURLESQUE s The Dolls, který povedou lektorky Hana Kachlířová a Barbora Bolfová.

TERMÍNY:
18.11. 2018 16:00-18:30
2.12.2018 16:00-18:30

NÁPLŇ:
taneční choreografie / skvělá hudba / jazz / balet / herectví / pantomima / ladná chůze / ženskost / sebevědomí / zábava / kostýmy / rekvizity / možnost vystoupit na Vánoční besídce Balladine

V první části rozcvičení a zahřátí těla. Následuje nácvik základních technik potřebných k burlesce – chůze na podpatcích, základní pohyby těla – pohyby paží, pánve, nohou a hlavy a nácvik výrazů obličeje a pantomima. V druhé části hodiny se budeme věnovat tanečním choreografiím. Jedna z nich bude inspirovaná filmem muzikálem Chicago.

S SEBOU:
– boty na vysokém podpatku (nemusí být jehlový, může být i široký) se světlou podrážkou nebo zalepenou podrážkou bot-kvůli světlé podlaze ve studiu.
– pohodlné oblečení – podprsenka, tričko, legíny, doporučujeme více vrstev, abychom měly co svlékat.

 

INFO:
Přihlašujte se přes email balladine@balladine.cz.
Cena za jeden workshop 2,5h/600kč, za oba 1000kč. Číslo účtu pro platbu: 2100735900/2010 a do poznámky napište své jméno a příjmení.
Max kapacita 14 osob.

BURLESQUE
V encyklopediích se dočtete, že Burleska je literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou. Postupy burlesky jsou známy již z antické komedie a literatury, rozvíjely se v italské a francouzské komedii a uplatnily se v opeře i v operetě. Dnešní burleska má za úkol pobavit, potěšit oko diváka, ale hlavně nechat prostor jeho fantazii a tím je do jisté míry oproštěna od vulgarity. Burleskní tanečnice tančí často na hudbu z dob dávno minulých. Jejich kostýmy jsou bohaté a překrásné, ale postupně mizí z těla pryč. Mezi nejznámější světové burlesky patří Dita von Teese.

THE DOLLS
V současnosti taneční duo The Dolls (https://www.facebook.com/TheDOLLSbrno/), fungující od roku 2013, vzniklo původně jako taneční skupina o třech tanečnicích. Plán byl jasný. Tančit, dokud budou síly stačit. Že to bude burleska věděly už od začátku. První Burlesque vystoupení proběhlo na Silvestra, na přelomu roku 2013 a 2014 v tehdejší sestavě Bára a Kristýna. Od té doby se silvestrovská vystoupení stala tradicí The Dolls: v letech 2013-2015 probíhala na Flédě a od roku 2016 se přesunula do Sona, kde pokračovala dále v rámci skvělé spolupráce s klukama z Electro Swing Bohemia. Nejen Silvestry baví duo The Dolls ve složení Bára a Hanka: v předvánočním čase předvádí svoje umění na firemních večírcích, přes léto na oslavách a v průběhu roku jiných akcích. Uveďme například brněnský Ghettofest. V současné době The Dolls zastupuje Valencik Art Society (http://www.valencikartsociety.com), společnost, která sdružuje kvalitní umělce z různých uměleckých odvětví za účelem zviditelnění jejich uměleckých kvalit.

INSPIRACE
Na rozdíl od klasické burlesky jsou čísla The Dolls více taneční. Přesto zůstávají stále lechtivá, sexy a vtipná. The Dolls využívají při tvorbě svých choreografií své profesionální taneční vzdělání a snaží se ukázat ženskost burlesky trochu v jiném světle. Dá se říci, že se jedná o taneční vystoupení inspirované burleskou. Velkou inspirací jsou holkám taneční filmy: Burlesque, Chicago, Mouline rouge a další. Rády také sledují videoklipy hudebních interpretů, kde je zajímá hlavně tanec v pozadí oné star.

HANKA A BÁRA
Bára je jednou ze zakládajících členek dua. Stála při jeho vzniku po boku tehdejších tanečnic Hanky V. a Kristýny. Bára studovala Taneční konzervatoř v Brně, kterou úspěšně absolvovala fragmentem ze Spící krasavice a variace z klasického baletu Talisman. Po studiích tančila ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, kde se zdokonalila hlavně v tanečním výrazu. Tyto zkušenosti se snaží předat dál v svých choreografiích. V letech 2010-2015 trénovala skupinu Mažoretek Lili v mažoretkovém sportu i baletu. Mimo duo The Dolls se Bára stále věnuje baletu, a to jako lektorka v taneční škole Balladine. Často tvoří choreografie módních přehlídek v obchodních centrech nebo na jiných společenských akcích.
Hanka se k The Dolls přidala o nějaký rok později. Studovala také na Taneční konzervatoři, klasický, moderní a lidový tanec. Konzervatoř úspěšně ukončila v roce 2008 s klasickou choreografií Polovecké tance, moderním sólovým výstupem na hudbu Gershwina a párovým tancem lidovým. V následujících letech působila jako pedagog Základní umělecké školy v oboru tanec. Tančila v moderním zpracování Shakespearovi tragédie Macbeth Prof. Michala Košuta, které bylo provedeno v rámci festivalu Moravský podzim a Dlouhé noci v Rudolfinu. Spolupracovala s violoncellistou Jaroslavem Škrdlíkem na tanečním doprovodu ke skladbě Clauda Debussyho Sonáta pro violoncello a klavír, kde nastudovala roli Kolombíny. Věnuje se také tvorbě choreografií na svatby a koncerty.

Více informací

Kdy se akce koná

18. listopad–2. prosinec 2018 - 16:00–18:30

Vstupné

Dospělí

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku