Klub Leitnerova

Workshop rétoriky pro všechny generace s Lucií Ingrovou

  • Akce již proběhla

WORKSHOP RÉTORIKY PRO VŠECHNY GENERACE #NaLeitnerce!

Workshop rétoriky je určený pro všechny, kteří se ve svém životě setkávají s pódiem, publikem a trémou bez rozdílu věku a pohlaví.

Ať už se Vám zvedá žaludek při pomyšlení na státní závěrečnou zkoušku nebo se hroutíte při myšlence, že popřejete kamarádovi na svatbě několik milých slov do budoucna, tahle tříhodinovka Vám tyto představy přinejmenším zpříjemní.

V první třetině výuky si proletíme teorii, řekneme si, které aparáty v těle pro práci s hlasem využíváme, jak pracují s hlasem profesionální herci a zabrousíme na téma: Tréma.
V druhé části si v praxi vyzkoušíme, jak vypadá před představením herecká šatna: rozmluvíme se, rozpohybujeme se, naučíme se prověřenou rozcvičku, která Vám pomůže před každým vystoupením. Rozebereme si krátký text a budeme se individuálně věnovat Vašim problémům.

V poslední fázi se vrhneme na impro-praxi. V rámci zadané improvizační hry projevíte svůj rétorický um. Shrneme si, co jsme se dnes naučili, a předvedeme si to v praxi. Vše si řádně rozebereme a vyhradíme si čas na to nejdůležitější – zpětnou vazbu. Pokud Vás něco z výše napsaného už teď děsí, jste očividně nejlepší kandidáti. Není se čeho bát. Přistupuji ke každému individuálně dle jeho problémů a potřeb. Výuka rétoriky formou improvizace se jeví jako nejpřirozenější forma „učení“ a mám s ní dobré výsledky. Každý se v životě dostane do situace, kdy by potřeboval rychlokurz herectví. Záměrem workshopu je přestat se z těchto situací hroutit a umět si je v co možná největším rozsahu užít.

LUCIE INGROVÁ, nar. 1990 v Brně, studovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně obor činoherní herectví. Po absolutoriu zavítala na dvě sezóny do angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě, kde ztvárnila několik výrazných rolí. Po návratu do Brna se stala členkou hereckého souboru Divadla Buranteatr a Divadla Feste. Aktivně se věnuje moderování a stand-up comedy.
Působí jako zpěvačka v kapele Radio Gafa a letos vydává první EP svého rapového projektu. Rétorice se začala věnovat v posledním ročníku na JAMU. Od roku 2014 učí žáky z celé republiky v rámci vzdělávacího programu Středoškolské odborné činnosti.

Klub Leitnerova
7.10.2018
Cena: 400 Kč
Kapacita: 10 lidí

Rezervace na info@leitnerka.cz

Kdy se akce koná

7. říjen 2018 - 14:00

Vstupné

Dospělí400 Kč

Více informací a kontakt

Klub Leitnerova