Letohrádek Mitrovských

Výstava Svět hlavolamů

  • Akce již proběhla

  • Letohrádek Mitrovských
    Veletržní 19, Brno

Fanouškům hlavolamů a retra připravil Letohrádek Mitrovských v Brně interaktivní výstavu, kde si každý vyzkouší, jak mu to myslí a potrápí svůj mozek…

K vidění a rozluštění jsou nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro – např. Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka s původním zněním, ale i klasické „retrohlavolamy“ jako Rubikova kostka, Rubikův had (Twist), Babylonská věž a mnohé další.

Dřevěné, kovové, plastové, velké nebo třeba do kapsy – celkem přes 120 exponátů ke shlédnutí a z nich zhruba jednu čtvrtinu si návštěvníci mohou vyzkoušet.

Zajímavostí je největší evropský hlavolam Big Pelikan. Připravené jsou interaktivní hlavolamy, kde lze zkusit vyndat obřího ježka z klece, projet se bludištěm nebo třeba sestavit si lomený oblouk z molitanových bloků apod. Součástí jsou také hádanky, rébusy, logické úlohy nebo hry – hravou formou si malí i velcí procvičí bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci a hlavně trpělivost! Půjde také o šikovné ruce, chytrost a logiku.

Kdy se akce koná

14. září–17. listopad 2019

Vstupné

Dospělí90 Kč
Senioři70 Kč
Studenti70 Kč
Mládež (6-15 let)60 Kč
Děti (0-6 let)25 Kč

Více informací a kontakt

Letohrádek Mitrovských
Veletržní 19, Brno

Událost na FB
letohradekbrno@seznam.cz