Magistrát města Brna

Výstava fotografií OSOBNOSTI III.

  • Akce již proběhla

  • Magistrát města Brna
    Dominikánské náměstí 1, Brno
    Křížová chodba

Po uspěšné výstavě OSOBNOSTI II. v minulém roce se výstava OSOBNOSTI III. vrací do města Brna.

Milým hostem vernisáže bude významná osobnost, herec Josef Somr, Helena Blehárová, Antonín Malach aj. Výstava je logickým pokračováním druhé série fotografií, které byly úspěšně vystaveny v městech jihomoravského kraje.

Projekt OSOBNOSTI se zabývá fotodokumentací, archivací a vystavováním portrétních fotografií významných osobností z řad umělců, vědců, politiků, spisovatelů, hudebníků, dramatiků, válečných veteránů, aj. z obcí, měst a regionů České republiky popřípadě zahraničních osobností, kteří naši republiku navštívili a po nějakou dobu zde pracovali či jinak působili. Portrétní fotografie jejichž stáří u některých je více jak desítky let, jsou převážně pořízeny klasickou fotografickou technikou na kinofilm a následně z něj vytvořeny černobílé fotografie o formátu přibližně 60 X 50 cm.

Vystavovaný soubor tvoří přibližně 40 fotografií podle možnosti výstavních prostor.Mezi vystavenými portréty jsou nové tváře jako například Soňa Červená, Vladimír Buryan, Iva Byttová, Pavel Kohout, Jitka Frantová, Pierre Brice, Antonín Malach, Inez Tuschnerová, Ivan Ruller, Ladislav Pilka, Stanislav Gazdík, Nicholas Winton, Zdeněk Mácal a jiní. Součástí vernisáže je pozvání nejen hostů, ale především některých z osobností, kteří jsou na vystavovaných fotografiích. Mezi Ti budou jistě významným obohacením vernisáže výstavy. Věříme, že tento projekt OSOBNOSTI obohatí nejen milovníky fotografie, ale především seznámí širokou veřejnost s předními a významnými osobnostmi.

Kdy se akce koná

16.–30. červenec 2018
Pondělí: 10.00-16.00
Úterý: 10.00-16.00
Středa: 10.00-16.00
Čtvrtek: 10.00-16.00
Pátek: 10.00-16.00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Dominikánské náměstí 1, Brno

Událost na FB
otto@ballonmierny.cz