Art Gallery Brno

Výstava fotografií na téma domov v Art Gallery Brno

  • Akce již proběhla

  • Veveří 8
    Brno

Rodiče, domácí zátiší, zvířátka, sourozenci, ale také abstraktní i opakující se tvary. Takhle vnímají domov lidé s mentálním handicapem a své představy přenesli do fotografických snímků. Výstavu jejich nejzdařilejších děl můžete opět zhlédnout společně s fotografiemi uznávaného umělce profesora JINDŘICHA ŠTREITA v Art Gallery Brno do 28. května.

Klienti denního stacionáře Gaudium ve věku od 18 do 50 let, kteří trpí různými mentálními i zdravotními poruchami, se pod vedením fotografa Jindřicha Štreita v rámci projektu SCHOVALA JSEM SE ZA LIST chopili nelehkého, ale smysluplného úkolu. Zdokumentovat, co pro ně znamená domov.

„Jde o silný sociální a arteterapeutický projekt, vypovídající nejen o vnitřním světě lidí s handicapem, ale i o jejich rodině. Snažíme se prolomit komunikační bariéru mezi těmito „dětmi“ a veřejností a odstranit u zdravých osob strach z postižených lidí. Ocenění jejich tvorby ze strany veřejnosti jim dodává na pocitu sebejistoty a úcty k sobě samým a vnáší jakousi hru do občas jednotvárného života. Také odezvy rodičů i samotných fotografů jsou velmi pozitivní,“ popsala hlavní cíl autorka projektu Ilona Kulíková ze
Střediska volného času Lužánky.

Výstava je důkazem, že když lidé chtějí a spojí se pro dobrou věc, mohou druhým splnit sen. Projekt vznikl ve Středisku volného času Lužánky v Brně za podpory Ministerstva kultury ČR a pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Na realizaci výstavy se podíleli také lidé,
kteří na projekt přispěli přes portál Hithit. A velký dík patří také Art Gallery Brno, která se stala domovem osmadvaceti velkoformátových fotografií.

Výstava fotografií na téma Domov je opět k vidění do 28. května v Art Gallery Brno na Veveří 8, vždy pondělí až čtvrtek od 10 do 17 hodin. Vernisáž v březnu zahájil mistr světa v beatboxu ENDRU.

Kdy se akce koná

15.–28. květen 2020

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Art Gallery Brno

Veveří 8
Brno

Událost na FB
kulikova@luzanky.cz