Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Nádvoří hradu Špilberk, Brno
    Špilberk 210/1, 662 24 Brno

RockOpera Praha se rozhodla rozšířit svůj už nyní dost rozmanitý a bohatý repertoár tajemnou rockovou operou Vymítač.

Dílo je nejen jedním z hudebně nejtvrdších, s jakým divadlo kdy přišlo, ale zároveň i úplně první hororovou operou v jeho historii. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

„Kdysi jsem viděl koncert Ozzyho Osbourna, který začínal Carminou Buranou. Pak nastoupil Ozzy a já si říkal, že je škoda, že Carmina nepokračuje. Rozhodl jsem se tedy udělat metalového Orffa. Stejně jako v Carmině Buraně, i ve Vymítačovi bude sborový zpěv, ale prolínaný také growlingem a screamováním,\“ říká k rockové opeře Milan Steigerwald.

 

Jak bývá u divadla zvykem, objevují se v rockové opeře znovu hvězdy tuzemské rockové scény jako Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další. Nouze nebude ani o velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show. Diváky dokonce čeká i tanec u tyče v podání Jany Kadeřávkové a mistryně světa v Pole disciplínách Alexandry Kalousové. Režie se opět ujme mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva.

Příběh rockové opery je inspirovaný starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. Mělo tu docházet k pohanským a satanistickým rituálům, měli zde vraždit nemrtví a skrz vyvolávání duchů se tu údajně chtěl jeden voják pomstít milé zemřelého kamaráda.

Dívka totiž stále oplakávala svoji zesnulou lásku a vojáka, který se jí nabízel, odmítala. Muže její lpění na zemřelém tak rozčilovalo a uráželo, že se rozhodl vykonat keltský pohanský rituál, jímž ze záhrobí vyvolal ducha svého přítele a pomocí temných sil nechal nebohé děvče posednout. Dívce nyní může pomoct už jedině Vymítač! Příběhem se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě slavné Svatební košile.

OBSAZENÍ
Vymítač: Kamil Střihavka, Voják: Jan Toužimský / Honza Tláskal, Kamarád vojáka: Petr Kutheil,
Kněžka: Helena Kubelková, Mág, veterán: Petr Opava, Menhir: Pavla Forest, Dívka vojáka: Žántí,

Démon: Magdaléna Tempírová, Dívky v nočním klubu: Jana Kadeřávková, Alexandra Kalousová, Eva Petrášková, Jana Eichlerová, Lidé, vojáci: Sbor Rockové akademie, Vratislav Kolomazník, Salvi Salvatore, Pavel \“Fafelos\“ Pešík, Petr \“Keeta\“ Dvořák, Luboš Balog, Divadelní společnost v klubu: Sbor Rockové akademie, Vratislav Kolomazník, Salvi Salvatore, Pavel \“Fafelos\“ Pešík, Petr \“Keeta\“ Dvořák, Luboš Balog

Více informací

Kdy se akce koná

25. červen 2019 - 20:00–00:00

Vstupné

Vstupenky k dispozici v sítích Ticketportal.

Dospělí

Více informací a kontakt

Nádvoří hradu Špilberk, Brno
Špilberk 210/1, 662 24 Brno

Událost na FB
glanc@glanc.cz