COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Nástupní místo: náměstí Svobody

Vyhlídkové jízdy minibusem – VELKÉ BRNO

  • Akce již proběhla

  • Nástupní místo: náměstí Svobody

Vzhledem k mimořádným opatřen je provoz Vyhlídkových jízd Brnem v termínu 12.10. – 20. 11. 2020 zrušen. Výměnu vstupenek či storno lze v případě nákupu online provést na e-mailu michalkova@ticbrno.cz, při nákupu na informačním centru pak přímo na IC. Děkujeme za pochopení.

Vyhlídková trasa připravená k příležitosti 100 let výročí tzv. Velkého Brna. Díky zákonu ze 16. dubna 1919 bylo k Brnu připojeno 23 okolních obcí, včetně dvou samostatných měst Královo Pole a Husovice. V rámci trasy účastníci projedou většinu z nich a připomenou si jejich minulost i současnost.

Trasa: nám. Svobody – Komárov  (Kostel sv. Jiljí)*Tuřany (kostel Zvěstování Panny Marie* – Tuřany – letiště – Slatina / Černovice (průmyslová zóna)  – Švédské valy* – Líšeň (areál Zetor, SAKO) – Vinohrady (sídliště) – Maloměřice (seřaďovací nádraží)* – Tomkovo nám.Husovice (tunel) – Královo Pole (ústav „Kociánka“) – Královo Pole (Kartuziánský klášter) – Královo Pole (Jaruškův dům, Slovanské nám.) – Biofyzikální ústav AV ČR – Český hydrometeorologický ústav – Žabovřesky – Komín (kostel sv. Vavřince) – Bystrc ZOO –  Bystrc přehrada* – Kohoutovice (obora Holedná) – Kohoutovice (Farinova zatáčka -Velká cena)* – Kohoutovice (Aquapark) – Pisárky (Anthropos) – BVV – Letohrádek Mitrovských – Mendlovo nám. – Pekařská – Komenského nám. – nám. Svobody

* zastávka s výstupem

START: nám. Svobody

DÉLKA: 3,5 hodiny

Průvodci: Zdeněk Galandr, Monika Postbieglová
Zdeněk Galandr

Jmenuji se Zdeněk Galandr, a přestože jsem do Brna přišel jako tzv. „náplava“, toto město mám rád. Narodil jsem se v Kyjově, kde jsem také – po základní škole – absolvoval gymnázium. Pak jsem ovšem (v 18 letech) odešel studovat na VUT do Brna, kde jsem si postupně zvykl, zapustil „kořeny“, založil rodinu a město mi přirostlo k srdci. Na městě Brně se mi líbí, že je současně velkoměstem i maloměstem. Velkoměstem v tom smyslu, že je v něm spousta možností kulturního i sportovního vyžití, ať už pasivně či aktivně; maloměstem pak v tom dobrém – všude je to blízko, centrum města se dá (pokud spěcháte) projít napříč za pár minut, a ještě při tom potkáte většinou nějaké známé… Pokud jde o tu kulturu, já osobně si rád občas s manželkou zajdu do divadla (nejraději asi do Městského, kterému stejně pořád každý říká „U Mrštíků“), za sportem zase se synem na Kometu do DRFG Arény (které stejně pořád každý říká „Rondo“). A když mám chuť trochu „potrápit“ tělo (a je na to vhodné počasí), sednu na kolo a vyrazím se projet – někdy jen po cyklostezce podél řeky Svratky, někdy na trochu delší výšlap po brněnském okolí, které je moc pěkné. Brno prostě stojí za to poznat a nechat si jej „přirůst k srdci“ – zkuste to taky! Potkáte mě i v rámci Vyhlídkových jízd Brnem na trasách Velké Brno, Hrady, Slavné vily.

Akce se koná v rámci vyhlídkových jízd Brnem.

Kdy se akce koná

Vstupné

300 Kč plné vstupné

200 Kč děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP/P

760 Kč rodinné vstupné – k zakoupení pouze na pokladně, nelze online

Dospělí a děti mají s kartou BRNOPAS slevu 25%

Prodej jízdenek: IC Radnická 8, IC Panenská 1, online na stránkách ticbrno.cz

Kontakt: IC Radnická tel. 542 427 150 , tel. IC Panenská 513 039 035, info@ticbrno.cz

Více informací a kontakt

Nástupní místo: náměstí Svobody

Nástupní místo: náměstí Svobody

Událost na FB
info@ticbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku