Kabinet múz

Všechny kočky jsou šedé (Veselý, Hroch): křest + přednáška

  • Akce již proběhla

  • Kabinet múz
    Sukova 4
    Brno 60200

Křest knihy Všechny kočky jsou šedé hudebních publicistů Karla Veselého a Miloše Hrocha.

Autoři knihy Všechny kočky jsou šedé a přispěvovatelé časopisů jako jsou Wire, Full Moon nebo Respekt ve své přednášce, která volně navazuje na zmíněnou publikaci, odpoví na otázku, kam se poděla budoucnost a co nám může dnešní pop říct o stavu naše světa a společnosti. Máme ještě vůbec nějakou budoucnost? Kromě samotné přednášky a křtu knihy budou součástí večera také live sety projektů Ursula Sereghy a Talk = Trouble.

 

Všechny kočky jsou šedé
Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě? Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízejí paralelní dějiny populární hudby posledních čtyřiceti let, v níž žánry ustoupily emocím.

Ursula Sereghy
Jednou z nejočekávanějších domácích nahrávek je nesporně debut producentky Ursuly Sereghy, který zaštítí stále agilnější kolektiv Gin&Platonic. Sereghy je spjatá s pražským prostorem Synth Library, její hudba vystupuje z řady v prvé řadě tím, jak do svých kompozic zapojuje dechové nástroje, které lze brát za její poznávací znamení. Její hudba probouzí zvědavost, opojení i příjemnou nervozitu, co nás čeká za dalším rohem, za dalším tónem. Debutová nahrávka OK Box ukazuje, kam až se můžete dostat z křesla saxofonistky v jazzové kapele.

Talk = Trouble
Šaman je nejen fanoušek a znalec všeho, co se šustne v temné hudbě, ale i aktivní hudebník, člen kapel Protijed, V0NT či Gattaca. Jeho sólový projekt Talk = Trouble (čti “talk is trouble”) ho zachycuje v dosud nejvíce introvertní poloze – neznamená to ale, že by hudba, kterou takto vydává, jen nenápadně proplula okolo. Aktuální nahrávka Cínovec míří do titulní lokality, do které se promítá mimořádně pohnutá historie. Hudba jako neokázalé svědectví, terénní nahrávky, které se organicky snoubí se zručnou prací v oblasti experimentální elektroniky. “Destrukce přírody. Destrukce člověka. Destrukce civilizace.”

VSTUPNÉ: 100 Kč (na místě)
Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Více informací

Kdy se akce koná

23. září 2021 - 18:30–23:00

Vstupné

Prodej vstupenek pouze na místě.

Dospělí100 Kč

Více informací a kontakt

Kabinet múz
Sukova 4
Brno 60200

Událost na FB
pavel@vinyla.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!