Sedlec letiště

Vlakem na den otevřených dveří letiště Sedlec

  • Akce již proběhla

  • Letiště Náměšť Vojenský útvar 2427 675 71 Vícenice u Náměště nad Oslavou - Sedlec Česko

Nebývalá novinka se chystá pro ty, kteří se chtějí podívat na atraktivní program Dne otevřených dveří vojenského letiště u Náměště nad Oslavou. Nemusejí se zdržovat v hrozících kolonách na příjezdových silnicích. Na akci můžou v sobotu 26. května přijet po neveřejné železniční vlečce, která jindy dopravuje letištní materiál. „V čele vlaku pojede motorová lokomotiva řady 740,“ lákají organizátoři. Jde o stroj vyráběný v Československu právě pro potřeby vleček. Ráno bude vlak vyjíždět v 8.12 hodin z Brna z hlavního nádraží. Zastavovatbude ve Střelicích – dolní zastávce, Tetčicích, Rosicích, Zastávce, Vysokých Popovicích, Rapoticích, Kralicích a v cílové stanici Sedlec – letiště bude v 9.33 hodin. Nazpátek až do Brna bude se stejnými zastávkami z letištní plochy odjíždět v 15.15 hodin, čas návratu je stanoven 17.37 hodin.

„Dále se usk uteční kyvadlová vlaková doprava mezi letištěm a stanicí Náměš ť nad Oslavou v návaznosti na přípoje z Brna a od Třebíče,“ informovali organizátoři. Z letiště tak budou vlaky odjíždět v 9.50, 11.50, 13.50 hodin. Z Náměště pak v 11.07, 13.07 a ve 14.30 hodin.

Jízdné pro přímé vlaky ze stanic Brno, Střelice, Tetčice, Rosice, Zastávka aVysoké Popovice bude 150 korun. Z Rapotic a Kralic to bude 100 korun. A z Náměště pak 50 korun. Pro děti do šesti let je cesta vlakem zdarma. „Prode j jízdenek je ve vlaku, jízdní výhody ostatních dopravců neplatí,“ zmiňuje dopravce Jaromír Peštál. Pro první a poslední vlak z a do Brna je nutná rezervace, více informací je na stránkách www.facebook.com/vlakem.na.letiste/. Vojenská letecká základna bude mít v Den otevřených dveří brány dokořán od 8 do 16 hodin. „Během dne se divákům představí letecká a pozemní technika Armády České republiky na zemi i ve vzduchu. Program bude doplněn ukázkami historických strojů skupiny Knights of the Sky. Pro děti jsou připraveny soutěže i zábavné atrakce,“ uvedla mluvčí základny Štěpánka Tříletá.

Vstup bude zdarma, parkování zajištěno v areálu letiště.

Kdy se akce koná

26. květen 2018 - 00:13–00:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Letiště Náměšť Vojenský útvar 2427 675 71 Vícenice u Náměště nad Oslavou - Sedlec Česko

Událost na FB
m152.0@centrum.cz