Fléda

Vitalic live (FR)

  • Akce již proběhla

  • Fléda
    Štefánikova 95/24
    Brno 60200

Ikona francouzské taneční elektroniky v Brně. Charismatický vzhled i živé vystupování obohacené o retro-futuristické tracky z nového alba.

Ikona francouzské taneční elektroniky v Brně. Charismatický vzhled i živé vystupování obohacené o retro-futuristické tracky z nového alba.

Věhlasný producent a multiinstrumentalista Vitalic se řadí mezi legendy francouzské elektronické scény. Osobitý umělec formoval na přelomu milénia její charakter spolu s interprety jako Daft Punk, Justice nebo Black Strobe. Na podzim vyráží Vitalic na turné Olympia ke koncepční desce Voyager. S ní se do Česka vrací po dvou letech. Brněnské vystoupení bude přehledem toho nejlepšího z tvorby hudebníka, který je téměř dvě dekády synonymem kvality a žánrové originality v taneční sféře.
#electro #techno #disco #electrohouse #newwave #retrofuturism

Support: TBA

 

An icon of French electronic dance in Brno, the renowned producer and multi-instrumentalist Vitalic ranks among the legends of the French electronic scene A charismatic looking and vivid performance enriched with retro-futuristic tracks from his latest album. This distinctive artist shaped his style at the turn of the millennium, along with artists such as Daft Punk, Justice and Black Strobe. This autumn Vitalic returns to the Czech Republic after two years, starting his Olympia tour in support of his concept album Voyager. The Brno performance will be an overview of the best of this musician’s work, which for almost two decades has been synonymous with quality and originality in the dance sphere.

Aktuální album Voyager (2017) vyšlo po pětileté tvůrčí odmlce. Retro-futuristická nahrávka vypráví příběh kosmického putování. Vitalic se s ní pokouší vrátit duši do světa současné taneční muziky. „Je to reakce na aktuální přebytek EDM, z části ale také na mou předchozí tvorbu,“ vysvětlil pro server DJ Times a dodal: „Neustále se zaměřujeme na energii a sílu. Možná ale zapomínáme na hloubku sdělení za tím, na vyprávění příběhů.“ Věhlasná média jako Pitchfork nebo Clash oceňují zejména energii nových skladeb. Zároveň poukazují na Vitalicův přetrvávající cit pro hit.

https://www.facebook.com/VITALICOFFICIAL/
https://www.vitalic.org/
https://www.youtube.com/channel/UCllUv_vfrB6hs9NOWerQF3A

Vitalic (aka Pascal Arbez-Nicolas) je významný producent a multiinstrumentalista s nezaměnitelným hudebním rukopisem. Jeho hudba spojuje různé elektronické taneční styly zejména techno, disco, synth-pop a new wave. Vitalic začánal s hudbou v prostředí francouzského tanečního undergroundu koncem 90. let. Své první EP Poney vydal v roce 2001 u legendárního německého DJ Hella na labelu International DeeJay Gigolo Records. Debutové dlouhohrající album OK Cowboy (2005) se dodnes řadí k výstavním příkladům přirozené symbiózy temných techno a electro tracků s popově chytlavými bangery.
Vitalic postupně vydal pět dlouhohrajících alb, více než dvě desítky singlů a v neposlední řadě také nespočet známých remixů interpretů jako Moby, Björk, Röyksopp nebo Jean Michel Jarre. Jeho tvorba je důkazem neutuchající snahy o spojení analogových a elektronických nástrojů v pestré taneční koláži. Tu Vitalic díky dvěma desítkám let fenomenální kariéry koncertně prezentuje po celém světě. Vystupuje také na největších elektronických akcích jako je Tomorrowland nebo Awakenings.

Discography:
OK Cowboy (2005)
V Live (2007)
Flashmob (2009)
Rave Age (2012)
Voyager (2017)

Více informací

Kdy se akce koná

9. listopad 2018 - 22:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ / Presale: 440 Kč (+ poplatky sítě / fee )
► GOOUT.cz: goout.net/cs/listky/vitalic/ohfc/
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz: www.smsticket.cz/vstupenky/12324-vitalic-live-fr-olympia-tour

Více informací a kontakt

Fléda
Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku