Stará radnice

Virtuální expedice

Předchozí Následující
  • 21. leden–31. prosinec 2020

  • úterý až neděle
    od 10:00 do 18:00

  • Radnická 6
    Brno 60200

Proletět se v hejnu plameňáků, potopit se ke korálovým útesům, putovat s liškami polárními, dívat se lvům z očí do očí. To vše lze zažít v centru v Radnické ulici 6. Zoo Brno zde otevřelo jedinečný projekt Virtuální expedice.

„V Česku i střední Evropě to bude jedinečný zážitek. Chceme vyjít vstříc těm, kteří nemají zájem chodit do zoo kvůli tomu, že jsou zvířata ve výbězích a nemají možnost trávit celý den například na otevřených pláních či v deštném pralese. Ve Virtuální expedici nejsou žádné hranice a lidé se mohou pomyslně dostat do bezprostřední blízkosti rozmanitých živočichů po celém světě, a navíc v úchvatných prostředích,“ přiblížil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Návštěvníci si sednou na otáčivé křeslo, nasadí si speciální brýle a ocitnou se přímo mezi zvířaty. Nejprve je možné zažít cestu kolem světa a podívat se do chladných severských krajin. V průběhu tohoto roku doplní Zoo Brno program také o snímky, které zavedou zájemce pod mořskou hladinu a do tropických oblastí.

Filmy pocházejí z dílny společnosti Wild Immersion, jejíž patronkou je známá ochránkyně přírody Jane Goodallová. „Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to zážitek, který si člověk opravdu zapamatuje a vryje se mu pod kůži. A upřímně, právě to chceme. Naším cílem není jen ukázat, jak to vypadá jinde ve světe. Rádi bychom v lidech vyvolali zájem o přírodu, její rozmanitost, a především o ochranu ohrožených druhů,“ doplnil Hovorka.

Kdy se akce koná

21. leden–31. prosinec 2020
úterý až neděle
od 10:00 do 18:00

Vstupné

130 Kč/program

Více informací a kontakt

Radnická 6
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku