Víkend otevřených zahrad s Lipkou

  • Akce již proběhla

  • Lipová 20, 602 00 Brno-střed-Pisárky, Česko

Odpočiňte si od práce i starostí a načerpejte energii z bující zeleně v přírodních zahradách Lipky – v okolí lesů i uprostřed rozpáleného města. Během oslavy Víkendu otevřených zahrad 12.–13. června čeká návštěvníky spousta komentovaných prohlídek, hmyzí stezky pro děti a koberce květin, ale užijete si třeba i táborák.

Brány zahrad na Lipové, Jezírku a Rozmarýnku se otevřou v sobotu 12. června od 10 hodin. V přírodní oáze v centru Brna na Lipové jsme připravili inspirační čtenářský koutek a aktivity děti. Na osvěžení si společně vyrobíme bylinkový nápoj. „Přijďte po dlouhé zimě zrelaxovat nebo se dozvědět něco nového o prvcích a principech přírodních zahrad. Vezměte s sebou i malé děti. Ty si mohou užít samoobslužnou stezku s hmyzím tématem,“ zve vedoucí Lipové Alena Uhříčková.

Ukázková zahrada Rozmarýnku v Jundrově seznámí zájemce s principy permakulturního zahradničení. Pro nejmenší bude připravená hravá zahradní stezka s úkoly a pozdravit se budete moct se všemi zvířecími kamarády, které chováme. To zahrada Jezírka u Soběšic má nejblíže k lesnímu biotopu, ale návštěvníci tu naleznou i záhony trvalek a letniček a děti se vyřádí na novém hřišti Veverčí stezka. Seniory čeká na Jezírku 14. června speciální akce Léto v zahradě, kde nebude chybět ani tvoření z přírodních materiálů.

V neděli 13. června vás rádi přivítáme v zahradě U Řeky kousek od Kamenné. „Kromě komentovaných prohlídek si můžete poslechnout expertku na přírodní zahrady Hanu Pivečkovou a zapojit se do komunitního vymýšlení dalších prvků rodící se klimatické zahrady v prostoru okolo přístupové lávky,“ láká zahradnice Dana Křivánková. Zvídaví návštěvníci můžou prozkoumat hmyzí hotel, vyzkoušet terapeutické prvky nebo jen tak odpočívat v zeleni. Velkou premiéru čeká slámové bludiště pro dobrodruhy všeho věku. Pokud si přinesete dobroty k opékání, oheň a náčiní budou k dispozici!

Podrobnosti najdete na webu www.lipka.cz/kalendar-akci.

Kdy se akce koná

12.–13. červen 2021 - 10:00–17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Lipová 20, 602 00 Brno-střed-Pisárky, Česko

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!