COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

VIDA! science centrum

VIDA! After Dark: Water

  • Akce již proběhla

  • Křížkovského 554/12
    Brno 60300

Užijte si první akci pro dospělé v novém roce. Navštivte expozici a přesvědčte se, že rozhodně není jen pro děti. Součástí večera je bar, hudba a jedinečný program o vodě. Nebudou chybět pokusy s ledem, promítání 3D filmu Oceány nebo degustace vody.

Že vodu potřebujeme k životu, všichni víme. Přijďte po setmění zjistit, že voda není pouze nutností k přežití. Otestujte například vaše chuťové buňky a vyzkoušejte si degustaci pitné vody. Poznáte rozdíl mezi vodou kohoutkovou a balenou, nebo vodou z Králova Pole či Bohunic? Rozeznáte pitnou vodu podle toho, z jaké části Česka pochází?

Nenechte si ujít jedno z posledních promítání 3D filmu Oceány: Naše modrá planeta a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety. Promítání filmu je zdarma v rámci večerního programu. Navštivte také science show plnou pokusů o věčném souboji ohně a vody.

Naučíme vás také, jak ze znečištěné vody udělat nezávadnou. A rovněž zjistíte, na co vodu v lidském těle potřebujeme, kolik jí vyprodukujeme, nebo jak dlouho člověk bez přísunu tekutin vydrží.

Uprostřed expozice zhlédnete projekce z vodního světa a těšit se můžete také na zábavné pokusy s vodou. Vytvoříte si například bublinu v lidské velikosti nebo z kapaliny uděláte kuličku. Těšte se také na pokusy s vodou a ledem.

Bar je na akci VIDA! After Dark samozřejmostí, stejně jako hudba.

Kdy se akce koná

27. únor 2020 - 19:00–23:00

Vstupné

Dospělí100 Kč

Více informací a kontakt

Křížkovského 554/12
Brno 60300

Událost na FB
515 201 000
info@vida.cz