Otevřená zahrada

Vernisáž výstavy Petra Daniela

  • Akce již proběhla

  • Otevřená zahrada

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Petra Daniela – Plodinová burza, která bude zahájena v pondělí 10. 9. v 18 hodin.

Výstava fotografií potrvá od 10. 9. do 11. 11. 2018.

Výstava navazuje na dosavadní fotografickou tvorbu Petra Daniela, kdy některé tematické soubory koncipoval jako výběr z fotografií, vzniklých během širšího časového rozpětí.

Po delším odstupu v nich nacházel nové kontexty, spojoval je s jinými možnými obsahovými asociacemi a podněty. Početné jsou zejména jeho série fotografií z cest po zemích různých kontinentů, kde pro něj nebyla prioritní atraktivita prostředí a estetické kvality jeho vyobrazení, ale všímal si i situačních konstelací, které později transformoval do nových významových poloh.

Současné výstavě předcházel autorův zájem o obrazové zaznamenávání rozmanitých struktur – ať už v realitě (prvky a detaily architektury, povrchů materiálů), nebo těch záměrně vytvořených z různých plodin. Začal tedy kombinovat svoje starší fotografie z různých lokalit a časových období s těmito i jinými produkty a přitom jej napadaly nové možné příběhy a verbální interpretace takto vzniklých montáží. Pokládal trojrozměrné artefakty (kromě uvedených plodin i další drobné předměty) na hotovou fotografii a následným přefocením tak vznikly motivy, jejichž názvy napovídají možnou obsahovou pointu. Soubor doplňují fotografie volně související s těmi, které jsou použity v montážích.

Kdy se akce koná

10. září–11. listopad 2018
Pondělí: 8.00-17.00
Úterý: 8.00-17.00
Středa: 8.00-17.00
Čtvrtek: 8.00-17.00
Pátek: 8.00-17.00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt