Pavilon V, Výstaviště Brno

Věra Růžičková – gymnastika

  • Akce již proběhla

  • Pavilon V, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1, Brno

Setkání se sportovkyní v RE:LAX zóně Festivalu REPUBLIKA.
Expozice, kterou pořadatelé připravili ve spolupráci s Nadačním fondem VĚRA ČÁSLAVSKÁ, poletí na podzim u příležitosti 50. výročí tamní olympiády do Mexika a příští rok do Tokia, kde se chystá letní olympiáda 2020. Proto bude jistě zajímavé povídání se členkami správní rady nadačního fondu dr. Kristinou Kopáčkovou a ing. Kateřinou Machů v pondělí 28. května v expozici VĚRA ČÁSLAVSKÁ, která je umístěna v pavilonu V.

Beseda je součástí vernisáže, které se také zúčastní olympijská vítězka z Londýna 1948, přítelkyně Věry Čáslavské, Věra Růžičková a Ing. Jan Krnáč, který za svého prastrýce, olympijského vítěze z Amsterodamu 1928 Ladislava Váchu, převzal nedávno Cenu města Brna in memoriam.

Expozice věnovaná ikoně našeho sportu je záměrně umístěna v bezprostřední blízkosti společného sokolského a orelského cvičiště, na jehož realizaci se podíleli členové občanského sdružení PAMĚŤ Miroslav Kasáček a novinář Luděk Navara, historik Orla Božetěch Kostelka a starosta Sokola Brno I Martin Vlk. Proto se v úvodu vernisáže pokloníme i památce sokolům a orlům, kteří se vepsali do naší sportovní, a nejen sportovní, historie. Je mezi nimi i náš historicky první olympijský vítěz, gymnasta Bedřich Šupčík, na jehož počest přislíbil Marin Vlk vyšplhat na laně co nejrychleji do výšky osmi metrů. Vernisáž s dalším zajímavým i úsměvným programem začíná v pondělí 28. května v 17 hodin a vstup do pavilonu „V“ je po celou dobu trvání výstavy volný.

#Brnoslavirepubliku

Kdy se akce koná

28. květen 2018 - 18:00

Vstupné

zdarma

Více informací a kontakt

Pavilon V, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1, Brno

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku