hrad Špilberk - velké nádvoří

Večery s Ondrášem

  • Akce již proběhla

  • Špilberk 210/1 Brno, okres Brno-město

Benefiční cyklus Večery s Ondrášem vám, jak již sám název napovídá, po dva dny přinese představení z aktuálního repertoáru Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ.

Na hradě Špilberk pod širým nebem tak 18. a 19. června od 20 hodin rozvíří teplé letní večery tóny folkloru.

VUS ONDRÁŠ na Špilberku (velké nádvoří) – program
18. 6. v 10.30 Zatoulané pohádky pro děti
18. 6. ve 20.00 Krajinou času
https://www.youtube.com/watch?v=5nVxpaGi20k
19. 6. ve 20.00 Ondrášovské putování
https://www.youtube.com/watch?v=YMG2005fGnk

 

Na to nejlepší v podání VUS ONDRÁŠ se můžete těšit hned dvakrát. V úterý 18. června se první brněnskou reprízou pořadu Krajinou času představí profesionální část souboru. Jeho premiéra proběhla v březnu tohoto roku a přinesla pestrou řadu umělecky zpracovaných folklorních témat. Mezi choreografy jednotlivých čísel figurovali například Ladislava Košíková (Hradišťan) nebo Stanislav Marišler (SĽUK), hudebních úprav se pak zhostili třeba Jan Rokyta ml., Jiří Slavík nebo Jiří Gužík.

Ve středu 19. června roztančí a rozehraje velké nádvoří celý soubor s představením Ondrášovské putování. Naše toulky hudbou, zpěvem i tancem zamíří od Čech přes Moravu, Slezsko až na Slovensko. Program pro 12 tanečních párů vyvrcholí oblíbeným, téměř akrobatickým tancem z Myjavy, představí se v něm celý Orchestr lidových nástrojů i dívčí sbor.

VUS ONDRÁŠ myslí i na ty nejmenší – v úterý 18. června se v 10.30 mohou přijít podívat na Zatoulané pohádky a pomoct Rudolfovi všechny najít a vrátit zpět do knížky. Neplechu v tom sice bude dělat čert, ale odvážné děti se ho bát nemusí. Pořad je vhodný pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Vstup na všechny programy je zdarma, akce je však benefiční – místo vstupného můžete přispět do pokladniček Vojenského fondu solidarity. Výtěžek pak bude použit na podporu vojáků a jejich rodin, které se nezaviněně ocitly v tíživé životní situaci.
Záštitu nad akcí poskytla primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.
Celý projekt vznikl ve spolupráci s Muzeem města Brna, partnerem akce je také TIC BRNO, poděkování za finanční podporu patří Jihomoravskému kraji.

Více informací

Kdy se akce koná

18. červen 2019 - 10:30–11:15
18. červen 2019 - 20:00–21:30
19. červen 2019 - 20:00–21:30

Vstupné

ZDARMA – akce je benefiční – místo vstupného můžete přispět do pokladniček Vojenského fondu solidarity. Výtěžek pak bude použit na podporu vojáků a jejich rodin, které se nezaviněně ocitly v tíživé životní situaci.

Zdarma

Více informací a kontakt

hrad Špilberk - velké nádvoří

Špilberk 210/1 Brno, okres Brno-město

Událost na FB
ondras@vusondras.cz