Kuželov 156 696 73 Hrubá Vrbka

Večerníček na mlýně

  • Akce již proběhla

  • Kuželov 156, 696 73 Hrubá Vrbka

Technické muzeum v Brně věnuje den pro rodiny s dětmi na jedné ze svých mimobrněnských památek – na větrném mlýně v Kuželově – významnému českému fenoménu, kterým je Večerníček.

Tyto pohádky před spaním doprovází dětí do postýlek už přes 50 let a není u nás snad nikdo, kdo by tuto legendu neznal. Jistě si také rádi spolu s námi zavzpomínáte na nestárnoucí pohádky, které se pro velký úspěch stále reprízují.
S večerníčky je spojena i další legenda – česká animátorská škola. Dnes, v době počítačových triků, si už jen málokdo dokáže představit, kolik práce a času dalo vyrobit jeden krátký díl Večerníčku. Pohled do závěrečných titulků nám však napovídá, že profesionálů stojících za vznikem každého dílu bylo opravdu hodně.
Připomeneme si známá jména výtvarníků, jejich jména žijí dál v postavičkách, které vytvořili – Zděněk Miler, Zdeněk Smetana, Radek Pilař, Vladimír Jiránek, Vladimír Renčín, Jiří Šalamoun, Josef Lada a mnoho dalších. Nezapomenutelné jsou také hlasy postaviček, které propůjčili Jiřina Bohdalová, Josef Dvořák, Petr Nárožný, František Filipovský a řada dalších herců.

A co jsme pro vás připravili? Na své si přijdou samozřejmě především děti, pro které máme úkoly inspirované večerníčky jako např. postup výroby Krtkových kalhotek, lovení rybiček v Rákosníčkově rybníce, zvířátka z večerníčků, dvojice postaviček, které patří k sobě, hledání schovaných obrázků, zatloukání hřebíků a mnoho dalšího. Vyrobíte si také večerníčkovskou čepici. Nahlédneme do tajů vlastní animace a v dílničce si můžete vyzkoušet její princip. Pro větší děti a dospělé máme aktivity týkající se výtvarníků a dabérů, zajímavé bude i poznávání pohádek z Večerníčku podle hudby.

Kuželovský mlýn se zkrátka promění v jedno velké pohádkové království a budeme rádi, pokud se i vy stanete jeho součástí. Trénovat můžete každý večer v 18.45 na ČT Déčku.

Kdy se akce koná

30. duben 2022 - 10:00–17:00

Vstupné

Rodinný pas 40 Kč.

Dospělí50 Kč
Mládež (6-15 let)25 Kč
Studenti25 Kč
Senioři25 Kč

Více informací a kontakt

Kuželov 156 696 73 Hrubá Vrbka

Kuželov 156, 696 73 Hrubá Vrbka

Událost na FB
Mgr. Alena Najbertová
778 466 978
najbertova@tmbrno.cz