Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Filharmonie Brno – Besední dům
    Komenského nám. 534/8
    Brno 60200

Hosté mimořádné debaty se budou věnovat otázkám, které nás všechny zajímají, nebo i tématům, která jsou doposud skryta. A budou odpovídat na vaše otázky.
1. Ukrajinská konzulka Anna Proshko. Jak prožívají válku lidé přímo v zasažených městech? Co od nás Ukrajinci potřebují, aby dokázali netvorovi čelit?
2. Emeritní rektorka Mendelovy univerzity, ekonomka Danuše Nerudová. Co přesně budou pro ruskou ekonomiku a stát znamenat uvažované sankce? Co je to ten SWIFT? Co znamenají Bidenem uvažované sankce na rezervy ruské centrální banky, kterých má Rusko v dolarech přes 600 mld!?
3. Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Když Putin ukradl Krym, první, na co se zaměřil, byla likvidace metadonových center – substittuční léčby. Rusko hraje prim na trhu s heroinem. Putin osobně je světový dealer. Stovky tisíc Rusů i Ukrajinců jsou na “jeho” heroinu závislí. Putin proto dělá vše pro to, aby zlikvidoval substituční léčbu, protože tím přichází o zisky. Současně, pokud to nebudeme dobře řešit, přenese se problém i k nám. Jindřich Vobořil je jedním z největších světových expertů na drogovou politiku, radí vládám po celém světě a zkušenost má i s lidmi z Putinova okolí.
Tlumočit simultánně do ukrajinštiny bude bývalá ředitelka Českého centra v Kyjevě a Lvově, Lucie Řehoříková.
Budeme rádi za vaši účast a kdo nebude moci osobně, pro toho bude přichystán stream celé události.

Kdy se akce koná

1. březen 2022 - 19:30

Více informací a kontakt

Filharmonie Brno – Besední dům
Komenského nám. 534/8
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku