Václav Hynek Mach – sochař nové republiky

  • Akce již proběhla

  • Podhorácké muzeum
    Porta coeli 1001
    666 02 Předklášteří

Výstava je první soubornou prezentací tvorby brněnského sochaře Václava Hynka Macha (1882–1958), který se věnoval zejména sochařské výzdobě architektury.

Jejím záměrem je připomenout pozapomenutého, ale svého času známého autora, který byl ve 20. a 30. letech 20. století činný hlavně v oblasti sochařské tvorby pro architekturu. Svými sochami doplnil novostavby budov vznikajících v prvorepublikovém Brně – např. Nemocenská pokladna na Zahradníkově ulici, Městská spořitelna na Palackého třídě nebo přístavba Zemského domu na Kounicově ulici.

 

 

Návštěvníci uvidí modely, sochařské realizace, ale i přípravné kresby a bohatou fotodokumentaci k dílu sochaře, který závěr svého života prožil ve Štěpánovicích u Tišnova a jehož pozůstalost je uložena v Podhoráckém muzeu v Předklášteří.

Výstava je součástí projektu Republika 100, kterým čtyři brněnská muzea (Technické muzeum v Brně, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum, Muzeum Brněnska) připomínají výročí 100 let od vzniku samostatného Československa.

Více informací

Kdy se akce koná

27. únor–22. duben 2018

Vstupné

Dospělí25 Kč
Senioři19 Kč
Studenti13 Kč

Více informací a kontakt

Porta coeli 1001, Předklášteří

Událost na FB
549 213 933
predklasteri@muzeumbrnenska.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku