• 6. září–3. říjen 2021

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

URBANIA: Interaktivní instalace až pro 8 návštěvníků

Staň se tepem města. Netradičním způsobem nahlédnete pod pokličku osmi situací, se kterými se město vypořádává, a na vlastní kůži zažijete, co v takových situacích obnáší být správcem města. Naším cílem je představit osm principů, bez kterých není možné město spravovat. V druhé části výstavy se můžete vyjádřit, zda se tyto principy týkají i vaší pracovní nebo životní zkušenosti a jak je vnímáte.

Město. Vrchol civilizace. Náš prostor k životu. Naše zrcadlo. I když si to v běhu každodennosti nejspíš neuvědomujeme, je město zdaleka nejkomplexnější a nejúžasnější lidský výtvor. Odedávna se přizpůsobuje krajině, klimatu a rozměrům lidského těla i ducha. A zároveň obojí neustále přetváří a modeluje. Pohybuje se v čase. Stojí na pilířích minulosti a roste do budoucnosti. Město je organismus. Žije. Roste. Dýchá. Komunikuje.

“URBANIA” – originální interaktivní instalace až pro 8 návštěvníků – vám dá příležitost stát se na chvíli správci imaginárního a přece důvěrně známého Živoucího města. Zkuste naslouchat jeho potřebám, pomozte mu růst. A prozkoumejte osm principů, na kterých organická a udržitelná městská správa stojí. Staňte se tepem města.

Vstup na výstavu je zdarma. Protože je ale omezená kapacita na den, je velmi důležité, abyste se zaregistrovali a registraci brali závazně. Pokud nedorazíte, zaberete místo někomu jinému, kdo se tak na výstavu nedostane.

Kdy se akce koná

6. září–3. říjen 2021

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

urbania@brno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!