COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Malinovského náměstí

UPROSTŘED uvádí: Okupace 68´

  • Akce již proběhla

  • Malinovského náměstí
    Brno 60200

Výstava, TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ, koncerty, projekce k výročí srpnových událostí.
  • Čeká vás TANEČNÍ VYSTOUPENÍ

Pochodně_Torch of Freedom / ProART
Současný taneční kus věnovaný nesvobodě roku 1968, vzpomínce na Jana Zajíce a jedné Evě, která nakonec neuhořela. Tančí: Sabina Bočková, Kristýna Křemenáková, Renata Mrózková, Klára Mullerová a Jan Neugebauer; Hudba: Antonín Fajt a další.

JAN 2018 / / Nir Ben Gal (IL) a ProART
Naše historie je plná násilí a odporu proti útlaku. Je násilí jedinou cestou jak vzdorovat útisku? Je možný pohled z jiného úhlu? Mnohokrát je totiž možné spatřit násilí, útlak a vzdor v naší tváři, na našem těle, v našich úmyslech a ne pouze jako venkovní faktor krutého režimu nebo okupující moci. Zkusme nalézt tancem způsob jak mít rád bez odporu a averzí. Tělesný pohyb bez potlačování a útlaku. Choreografie je věnována památce a odkazu Jana Palacha.

„Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí.“ Jan Palach

Choreografie: Nir Ben Gal; Hudba: Philip Glass(Music for Voices, Another Look at Harmony); Tanec: Irene Bauer, Martin Dvořák, Alena Pajasová

 

  • PROJEKCE krátkého filmu, režiséra Karla Čtveráčka. Film rozhýbává fotografie slavného fotografa Josefa Koudelky, zachycující vpád vojsk Varšavské smlouvy do Prahy. Hudební složku filmu vytvořil skladatel Ivan Acher.
  • Dále bude na místě VÝSTAVA kopií rezolucí, plakátů, básní a vzkazů z brněnských ulic ze srpna 1968, jejichž originály byly nedávno nalezeny při stěhování archivu ČT.
  • Akce je také programově spojena s PROJEKCEMI dokumentárních filmů Mrazivá srpnová noc – Brno 1968: Trosečníci z kojálu a Brno 1969 v Letním kině Brno – střed. Letní kino Brno-střed: červen+červenec

 

Dále KONCERTY kapel:

Panoptikum
Underground, Psychedelický rock
Tato kapela je provázána těžko popsatelnými zážitky a lačnou chutí do života. Muzika má charakteristický zvuk a osobitou atmosféru.

Science Killer
Psychedelic-garage-drone-blues
Československá kapela působící hlavně v Brně. V září vydala svoje debutové album
LO – FI Lone WoLF, které je temné a osamělé jako tvoje duše. Science Killer jsou příkladem, jak krásně k sobě ladí drone, blues a garáž.

Ette Enaka
„Pod názvem Ette Enaka, označujícím původně prý jihoamerický kmen, se skrývá nová brněnská indie kapela. Najdeme v ní Aleše z The Mood, Vítka (Rutka Laskier) a Miloše (Maniac Floor).

 

After párty od 22:00 v Kabinet MÚZ Dj Giovanni Jan Sestak

Dále bude na místě výstava kopií rezolucí, plakátů, básní a vzkazů z brněnských ulic ze srpna 1968, jejichž originály byly nedávno nalezeny při stěhování archivu ČT.

Festival se koná pod záštitou primátora města Brna Ing. Petra Vokřála a Městské části Brno-střed.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete zde.

Více informací

Kdy se akce koná

21. srpen 2018 - 16:00–22:00

Vstupné

Vstup ZDARMA

Více informací a kontakt

Malinovského náměstí
Brno 60200

kocmankova@kaveeska.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku