COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

TAK HELLAS Brno

UMÍTE SE PRÁT? aneb HLEDÁ SE NOVÝ FRIŠTENSKÝ

  • Akce již proběhla

  • TAK HELLAS Brno

BRNĚNSKÝ ROK SPORTU pokračuje motivačním setkáním s Adélou Hanzlíčkovou a mladými zápasníky TAK Hellas Brno v pátek 27. září v ZŠ Merhautova a ZŠ Horácké náměstí a v tělocvičně TAK HELLAS Brno, kam od 16 hodin zveme i veřejnost.

Inspirací k této části celoročního projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU byla tato historická událost: 10. 9. 1899 – 120 let – se na dnešní Lidické ulici v Brně uskutečnily první klubové závody Českého athletic clubu Hellas Brno. Vznik atletického klubu Hellas lze považovat za oficiální počátek organizovaného českého sportu v moderním pojetí nejen v převážně německém Brně, ale prakticky na celé Moravě. Stanovy kluby byly sice schváleny již v roce 1897, ale skutečnou činnost směrem k veřejnosti zahájil klub až téměř po dvou letech 18. června 1899.

O tři měsíce později se uskutečnily první opravdové závody ČAC Hellas, kde se poprvé veřejnosti představil Gustav Frištenský – narozený před sto čtyřiceti lety v roce 1879, který zvítězil ve vzpírání břemen i v řecko-římském zápase.

Kdy se akce koná

27. září 2019 - 16:00–17:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

TAK HELLAS Brno

TAK HELLAS Brno

vladimir.koudelka@sportmedia.cz