Brněnská přehrada

UIM MotoSurf WorldCup Brno 2019

  • Akce již proběhla

UIM MOTOSURF WORLDCUP PŘIPRAVEN NA ZASTÁVKU V ČESKU

Světový šampionát v motorovém surfování má za sebou úvodní podnik ve Spojených arabských emirátech. AbuDhabi otevřelo sezónu a na kalendáři závodů plném lukrativních lokací napříč zeměkoulí má své místo také Česká republika. Hned druhá zastávka série zamíří do Brna, kde se světová špička v závodech surfů s motorem představí na Brněnské přehradě.

Místem činu bude trať z bójí lemující pláž Sirka a diváci se mohou těšit na celou řadu zvučných jmen. Momentálním lídrem šampionátu je bývalý hokejový útočník New Yorku Rangers Petr Průcha, který si letos připsal své první vítězství v kariéře. Svým proslulým jezdeckých stylem bude Průchu stíhat jeho vyzyvatel a loňský šampion Lukáš Záhorský. Nouze nebude ani o zahraniční jezdce – barvy továrního týmu JETSURF bude hájit dvounásobný mistr světa superbiků Troy Corser z Austrálie společně s testovacím jezdcem Yamaha MotoGP teamu a vítězem Grand Prix Jonasem Folgerem. Velký návrat se očekává také od Jakuba Kornfeila – závodníka MotoGP třídy Moto3, který doplní trojici matadorů ze světa dvou kol.

Závodní program nabídne také dámskou kategorii, kde se očekává napínavý souboj mezi úřadující mistryní Anetou Šacherovou a vítězkou prvního závodu v AbuDhabi Martinou Bravencovou. O umístění na vrcholu výsledkové tabulky bude bojovat také sedminásobná mistryně světa v závodech vodních skútrů Anya Colley z Velké Británie.

Závodní víkend začne ve čtvrtek 6. června a bude probíhat ve spolupráci s věhlasnou ohňostrojovou show Ignis Brunensis. První den programu budou k vidění tréninky a kvalifikace. V pátek 7. června jezdci zabojují v Heatech o postup do finále a sobota 8. června bude patřit velkému finále, kdy si to na vodě rozdá dvanáct nejlepších závodníků z průběhu víkendu.

Akce se koná pod záštitou primátorky města Brna Markéty Vaňkové a hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka.

Kdy se akce koná

6. červen 2019 - 09:00–16:00

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku