Týden rané péče

  • Akce již proběhla

  • Brno - různá místa

Rodiny s dětmi s postižením mohou využít bezplatnou pomoc, ale ne vždy o tom ví.

Rodiny, které doma vychovávají dítě s postižením ve věku od narození do sedmi let, mají nárok na bezplatnou pomoc od sociální služby raná péče. Bohužel veřejnost o tom málo ví a není ojedinělé, že se informace o službě dostane k rodičům dětí pozdě nebo vůbec. Brněnské středisko rané péče pořádá proto v termínu 6.-12.11.2017 osvětovou kampaň pro veřejnost „Týden rané péče“, které propůjčil záštitu 1. náměstek primátora města Brna Mgr. Petr Hladík.

Cílem kampaně je rozšířit u veřejnosti povědomí o rané péči a umožnit Brňanům, aby si život bez zraku aspoň na chvíli vyzkoušeli. V rámci kampaně proběhnou v centru Brna dvě zážitkové odpoledne „Nevidím, a přesto mi chutná“. Jaké to je, dát si kávu či zákusek s klapkami na očích, mohou milovníci kávy vyzkoušet ve středu 8.11. v Café Práh ve Vaňkovce a ve čtvrtek 9.11. v Café Plus v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné ulici, vždy od 15 do 19 hod. V Café Práh zážitkovou kavárnu doplní přednášky o rané péči a o využívání smyslů při výchově Montessori pedagogikou.

Veřejnost se může o rané péči dozvědět více také v úterý 7.11.2017 od 9 do 17 hod. při návštěvě Dne otevřených dveří střediska na Nerudově 7. V rámci kampaně proběhnou i přednášky pro studenty a odbornou veřejnost.

Více informací

Kdy se akce koná

6.–12. listopad 2017

Více informací a kontakt

brno

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku