COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Katedra laboratorních metod LF MU

Týden familiární hypercholesterolemie v Brně

  • Akce již proběhla

  • Budova K, 3. nadzemní podlaží.

Katedra laboratorních metod LF MU ve spolupráci s FN Bohunice, FN u sv. Anny a pacientskou organizací Diagnóza FH, z.s. pořádají dne 19.9.2019 preventivně – osvětovou akci v rámci Týdne familiární hypercholesterolemie.

FH je dědičné onemocnění spojené s velmi vysokými hodnotami plasmatického cholesterolu. První manifestací tohoto onemocnění může být i fatální infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda ve velmi mladém věku. Předpokládaný výskyt FH v populaci se odhaduje na 1/200-500 osob, může se tedy týkat prakticky každého z nás. Přijďte na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity a nechte si změřit hodnoty vašeho cholesterolu.

K dispozici vám bude celý tým zdravotníků (lékaři, zdravotní sestry, nutriční terapeutka), kteří rádi zodpoví veškeré vaše dotazy. Dále pro vás bude připravena odborná přednáška, zdravotnický workshop, prohlídka laboratoří a výukových prostor LF MU. Těšíme se na vás!

Kdy se akce koná

19. září 2019 - 09:00–16:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Katedra laboratorních metod LF MU

Budova K, 3. nadzemní podlaží.

Událost na FB
ondrej.kyselak@fnusa.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku