Moravské zemské muzeum

Tvůrčí dílna pro děti ve výstavě Trojí život středověké keramiky

  • Akce již proběhla

  • MZM, Dietrichsteinský palác

Modelování v Minecraftu i AutoCadu už je nuda? Jste přesyceni chytrými funkcemi supermoderních technologických vymožeností? Chcete se naučit něco opravdového, vyzkoušet si dovednosti, které ovládali naši předkové a zažít radost ze skutečného, hmatatelného výsledku své činnosti? Přijďte tvořit z hlíny!

Nenechte si ujít jednu z posledních možností nahlédnout do archeologické výstavy, kde se dozvíte, jakým nepostradatelným pomocníkem byla keramika v období středověku. Prohlédnete si zde zajímavé předměty nalezené při archeologických výzkumech ve čtyřech, tou dobou královských městech: v Brně, Jihlavě, Plzni a Českých Budějovicích.

V dětské dílně se vžijete do role středověkého hrnčíře u hrnčířského kruhu i bez něj a zkusíte si práci muzejního restaurátora a novodobého archeologa. Budete mít možnost obléknout si dobové šaty a na památku si vyrazíte středověkou minci.

Kdy se akce koná

18. září 2021 - 14:00–17:00

Vstupné

Vstupné 50,- Kč zahrnuje náklady na materiál. Kapacita omezena, doporučujeme telefonickou nebo e-mailovou rezervaci na tel. 533 435 274, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz

Dospělí50 Kč
Mládež (6-15 let)50 Kč
Děti (0-6 let)50 Kč
Studenti50 Kč
Senioři50 Kč

Více informací a kontakt

MZM, Dietrichsteinský palác

Událost na FB
detskemuzeum@mzm.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!