Turandot

Pavilon P

Turandot

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Uhodni, nebo přijdeš o hlavu.

Krásná princezna Turandot se nechce vdávat a pro své nápadníky připravila krutou zkoušku. Kdo uhodne tři hádanky, dostane ruku princezny, kdo ne, přijde o hlavu. Kouzlu Turandot podlehne i princ Calaf, který hádanky rozluští. Pokořená Turandot se odmítne stát jeho ženou, a tak Calaf navrhne princezně možnost rovněž hádat…

Strhující hudba, oslnivé pěvecké výkony a velkolepá scénická výprava.

Historie příběhu o krvelačné princezně sahá až do 12. století, kdy se objevil v díle perského básníka Nzámího. Do Evropy se dostal prostřednictvím sbírky pohádek Tisíc a jeden den, kde ho objevil italský dramatik Carlo Gozzi.

I Pucciniho příběh se značnou dávkou exotiky, lásky a poezie zaujal. Tak jako v případě Madamy Butterfly snažil se získat s velkou pečlivostí představu o kultuře a písních vzdálené a exotické Číny. V průběhu kompozice však podlehl rakovině hrtanu a instrumentaci opery dokončil jeho přítel a žák Franco Alfano.

Renomovaná umělecká dvojice režisér Jiří Nekvasil a výtvarník Daniel Dvořák spolu s kostýmní výtvarnicí Simonou Rybákovou vytvořili působivou inscenaci v nejlepších intencích současného divadla.

 

Kdy se akce koná

27. únor 2018 - 19:00
28. únor 2018 - 19:00

Vstupné

Od 150 Kč

Více informací a kontakt

Výstaviště 405/1
Brno 60300

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku